Heidit Kaio: olen kogu elu tundnud end oma kehas ebakindlalt, kuid see muutus. Mis juhtus?
Ma olen elu aeg, noorest saati olnud oma keha suhtes ebakindel. Ja kui ma enamuse ajast arvasin, et see on midagi mulle ainuomast, siis nüüdseks olen aru saanud, et see on enamikele naistele ainuomane ja ei sõltu mitte kuidagi vastassugupoole suhtumisest.
Miks siis on naised ebakindlad oma keha suhtes? Arvan, et sel on neli peamist mõjutajat:
Kui meestel on peamine muutus puberteedis ja ülejäänu on suurelt jaolt kaaluküsimus, siis naiste keha on pidevas muutumises. Puberteediga muutud lapsest ikka väga teistsuguseks. Seejärel hormonaalsed muutused igal kuul, rasedused, sünnitamised, imetamine. Elu teise poole perimenopausi ja seejärel menopausiga kaasnevad muutused.
Hormonaalsete muutustega kaasnev kehakaalu muutumine ja ka kehakuju muutumine. Naistel on pidevalt tunne, et nad peaksid võtma kaks kilo alla. Usutakse, et „siis olen palju ilusam ja palju armsam ja ma armastan veel armsamalt“.
Samuti lastega koos tulev tundmine, et keha ei ole enam minu oma.
Miks mitte ka naise keha seksualiseeritus, objektistatus.
Nüüdseks olen avastanud, et tunnen end täna oma kehas paremini kui ei kunagi varem. Kuidas see juhtus? Mindvalley kaasasutaja, eestlanna Kristina Mänd-Lakhiani eestvedamisel toimub 20. juulil, 2024 Kultuurikatlas, Tallinnas ühepäevane eestikeelne sündmus spetsiaalselt naistele. Läbi Eesti Naise on võimalik jälgida otseülekannet ka minu esinemisest kell 15 ja saada vastus sellele küsimusele.
Otseülekanne algab 20. juulil kell 11.00 siin: Naiste Hääl 20. juulil Kultuurikatlas: kuidas on lood Eestis naiste õigustega ja mida me tahame muuta?
Võimalik on tulla ka kohapeale kuulama. Vaata kava ja osta pilet Piletitaskust.