KUULA | Mis toimub puberteediealiste sees ja kuidas lapsevanemana selle ajaga targalt toime tulla?
(3)Ajakirja Eesti Naine podcast'is “Vaimse tervise heaks” räägivad psühhogenealoog, koolitaja ja terapeut Jaana Saar ning psühholoog Rita Rätsepp, mis toimub murdeealise noorega ja kuidas saaksime vanematena last sellel perioodil toetada.
Murdeiga ehk puberteet on ajajärk inimese elus, mille jooksul kujuneb lapsest täiskasvanu. Aeg, millal laps teeb esimesi samme täiskasvanute maailma, testides piire ja katsetades varasemaid vanemate kehtestatud reegleid. Lapse ülesanne on eralduda oma vanematest ja saada iseseisvaks ning vanemate ülesanne on lasta lastel oma elu avastama minna. Suhted mängivad sellel perioodil ümber, nad lähevad teise formaati. Miks aga juhtuvad selles protsessis konfliktid? Mis on lapsevanemate hirmud? Murdeiga on n-ö vigade parandamise aeg. Saates räägitakse, mida see tähendab sisuliselt ja kuidas sellega toime tulla. Kui oluline on kuulata, olla olemas ja mida tähendab teismelise jaoks üksindus.
Saates puudutatakse ka koroona aja isolatsiooni mõju teismelistele. Mida märgata ja kuidas aru saada, kas ja millist välist abi võiks teismeline vajada. Saade on vajalik kuulamine nii teismelistele kui lapsevanematele, saades teadmisi, kuidas teismeiga koos läbida ja kuidas juhatada last kasvamaks iseseisvaks, hästi toimivaks täiskasvanuks.
Kuula saadet Delfi Taskust