“Õismäe paneelmajade vahel kasvanuna oli minus alati väike trots, et maailmas peab olema muidki huvitavaid kohti peale Õismäe,” teatab Maria Juur intervjuu alustuseks heatujuliselt. “Ma lõpetasin keskkooli 2006. aastal ja sain oma bakalaureuse­kraadi kunstiteaduses aastal 2010, tol ajal oli välismaale suundumise õhin väga levinud. Minu puhul oli lisategijaks veel mu popkultuuri-vaimustus, suur huvi muusika vastu, mille olen pärinud oma isalt.” (Maria isa on humorist, saatejuht ja muusika­kriitik Mart Juur. – R. H.)

Kunstiakadeemia lõpetamise ajaks oli Maria jõudnud selgusele, et teda huvitab rohkem eksperimentaalne muusika ja helikunst, ning selles vallas soovis ta teha ka oma magistritöö. “Londoni ülikoolis olid mõned professorid, kes olid mu unistuste õppejõud, ning mul õnnestuski saada paar stipendiumi ja pääseda Londonisse õppima audiovisuaalset kultuuri.”

Maria ütleb, et humanitaaride üle ikka naerdakse ja tema on täpselt selline humanitaar, kes on omandanud mitu paljude meelest mõttetut kraadi. “Aga ma ise ei teeks midagi teistmoodi,” kinnitab ta. “Mul oli Londonis väga huvitav! Elasin seal küll tatrapudrust ja kuu lõpuks oli raha otsas, aga jäin ellu ja oli tore ka.”

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid