Õnnelik maailma katusel
Maa, mida hüütakse maailma katuseks, kõrgub mägedes kahe suurriigi, Hiina ja India vahel. Üle 30 miljoni inimese, kes kuuluvad kümnetesse eri rahvustesse, elavad keerulistes mäestikuoludes maa-alal, kuhu mahub tervelt kaheksa (!) maailma kümnest kõige kõrgemast mäest. Igal sammul kohtab hinduistlikke ja budistlikke pühakodasid ning eksootilise välimusega palverändureid.
Meie väike reisiseltskond otsustas Nepalisse lennata kevadel, aprillikuus, ning meie unistuseks oli näha suuri mägesid. Plaanisime külastada pealinnas Katmandus Boudhanathi stuupat ja teha kohaliku reisibüroo vahendusel autoreisi Annapurna lähistele Manaslusse.
Jumalanna Kumari
Durbari väljak Katmandus on üks turistide meeliskohti ja seotud ühe huvitava traditsiooniga. Juba 17. sajandist on pärit hinduistlik tava, et üks väga noor tütarlaps valitakse jumalannaks – Kumariks. Usutakse, et jumalanna teadvus siseneb tüdruku kehasse ja kummardades noort tüdrukut, kummardatakse tegelikult jumalanna Kumari teadvust. Kumari elab Durbari väljakul ja ta võib oma ruumidest väljuda ainult pidustuste ajal. Teda näha olevat suur au.