Paarisuhte vundament on turvalisus. Aga kuhu jääb siis iha ja kirg?
Öeldakse, et seks on liim, mis suhet koos hoiab. Aga mida teha, kui üks osapool on seksisoovi kaotanud?
Enamasti arvatakse, et mees soovib seksi rohkem kui naine, ega räägita sellest, et on võimalik ka vastupidi. Meeste võimekus ja iha kadumine on tundlik küsimus ja suur tabuteema, võrreldes sellega, et naisel tihti „pea valutab“. Igat paari ei peagi ühendama tihe seks, rahuldava suhte aluseks võib olla intellektuaalne või emotsionaalne sõprus, majanduslik kooslus, suurepärane sotsiaalne läbikäimine. Probleem tekib siis, kui üks pool soovib suhtesse enam seksi ja teine vähem või üldse mitte.
Kui seksiga on kõik korras, võetakse seda kui enesestmõistetavust. Romantilises faasis ongi kirg spontaanne kehaline tunne. Kui toimub teineteisest kaugenemine, hakatakse vältima ka kehalist kontakti. Mees tahaks ainult kallistada, aga naine tõrjub, sest arvab, et kaasa lähenemine tähendab kohustust seksiks.
„Siin tuleb endale selgeks teha, et seks ei ole alati spontaanne, vaid see on t e a d l i k o t s u s,“ rõhutab Mare Pruks. Seks on midagi enamat kui tegevus, see annab pikaajalises suhtes kindluse, seotuse ja turvalisuse tunde.