Tegelikult oli Paul Newman abielus kaks korda. Esimene kaasa oli noor näitlejatar Jackie Witte. Nad olid koos aastatel 1949–1955, kuni Paul otsustas naise ja kolm last maha jätta, et liituda oma elu armastuse Joanne Woodwardiga. Mees toetas küll lapsi endiselt, kuid pühendus edaspidises elus täienisti oma teisele abielule.

Koos nii elus kui ka filmis


Esimest korda kohtus Newman endast viis aastat noorema Joanne Woodwardiga 1953. aastal, kui osales algaja näitlejana Broadway teatri etenduses “Piknik”. Nooruses mitmed kohalikud iludus­võistlused võitnud Joanne alles õppis sel ajal näitlejaks. Newmanit ei valitud küll peaossa, aga esimese näidendiga tal vedas – selle autor William Inge sai näidendi eest Pulitzeri preemia, lavastaja Joshua Logan aga pälvis lavastuse eest Tony teatripreemia. Etendust mängiti 477 korda.

Seni tundmatu Newman äratas korraga tähelepanu, teda hakkasid jahtima nii filmi- kui ka teatrilavastajad. Pauli ja Joanne’i armastuse lugu on paralleelselt ka ühise töö, mõttekaasluse ja saavutuste lugu. Nad abiellusid 1958. aastal ja kolisid peagi elama Westporti Connecticuti osariigis. Paul suhtus Hollywoodi kohati pöörasesse seltskonnaellu ja intriigidesse parajalt põlgliku irooniaga.

1958. aasta oli sellele kiirelt järjest kuulsamaks saavale paarile erakordne ka loominguliselt. Joanne mängis filmis “Kolme näoga Eva” (1957) isiksuse kahestumisega hädas olevat koduperenaist. Korralik ja tagasihoidlik Eva White, kes küll kannatab peavalude ja ootamatute minestamiste all, varjab endas ekstsessiivset, ohtlikku Eva Blacki. Abikaasa põgeneb hullu naise juurest ja jätab ta tütrega kahekesi. Psühhiaatriline teraapia toob kahestunud naise õnneks tema kolmanda “mina” ehk kahe äärmuse vahel oleva stabiilse Jane’i juurde. Joanne Woodward sai peaosa eest Oscari.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid