„Anname oma esemetele alati kaasa komplimendigarantii! Neid kandes on võimatu, et sind ei märgata,” seletavad uhkelt Liina Laaneoja (52) ja Annika Vaalma (51), kelle käe all valmivad rahvuslikest mustritest inspireeritud kudumid. Nende ühine ettevõte Etnowerk Külluslikud Etnokudumid on näide sellest, kuidas elu juhib sind õigele rajale, kui vaid on julgust võimalusest kinni hakata.

Käsitööhuvilised on nad mõlemad olnud kogu aeg, kuid nende esimesed ametid olid praegusest maailmast väga kaugel. Liina on veterinaar ja töötab ka nüüd täiskohaga veterinaarravimite müügi alal, spetsialiseerudes parasitoloogiale. Annikast aga oleks võinud kõigepealt saada hoopis mõne suure ettevõtte juht ja seejärel personalijuht, sest tema esimene eriala oli majandusküberneetika. Järgmiseks õppis ta personalijuhtimist.

Kümme aastat tagasi kohtusid need kaks Viljandi Kultuuriakadeemia sisseastumiskatsetel ning said teada, et neil on sama salaunistus – õppida rahvuslikku tekstiili. Liina oli juba oma veterinaariaõpingute ajal Setomaal praktikal käies katsunud kohalike memmedega jutule saada ja nillinud muudkui nende imekauneid käsitöid näha. Kuid kummalgi naisel polnud siis veel mõtet, et hobiharidusena mõeldud käsitööasjandusest võiks saada elukutse, päris töö.