Algus oli lihtne ja tavaline: 16aastasena lõpetab Tom kohaliku kooli ja ootab nüüd vaid seda, et tema armastatud tütarlaps Melinda Trenchard saaks samuti 16 aastat vanaks, siis saaksid nad abielluda. Aasta pärast sünnib neile poeg Mark Woodward. Tom on tubli noormees, töötab ehitusel, müügimehena, tehases abitöölisena. Ta hoiab oma peret, teenib raha. Kuid väiksena on ta laulnud kohalikus kirikukooris ja orelimängija on talle öelnud, et poiss, sa oskad laulda. Nagu kogu järgnev elu ja karjäär näitavad – see poiss tõesti oskabki laulda.

13aastaselt oli Tom haigestunud tuberkuloosi. “Kui ma poleks haigeks jäänud, oleksin võinud kaevandusse sattuda nagu mu isa,” on laulja hiljem meenutanud. “Aga arst ütles mu vanematele, et mida iganes te selle poisiga teete, kaevanduses ta töötada ei saa, tal on nõrgad kopsud. Nende nõrkade kopsudega sai minust laulja.”

Teeme bändi, kutid!


Niisiis hakkab noor pereisa töö kõrvalt laulma. Proovib kohalikes kõrtsides, siis satub bändi. Laulab kodukandi pubides, mille publiku moodustavad põhiliselt vintis jauravad kaevurid. Kui võimendus üles ütleb, tuleb laulda ilma mikrofonita. Kõrtsimuusiku elu võib viia viinaorjusse, aga võib ka õpetada, et ole paganama ettevaatlik nende ootamatult esile kerkinud semudega, kes tahavad sulle välja teha...