Head šampoonid ja juuksemaskid on üks põhilisi väljaminekuid, mida ma iluvallas teen. Juukseotsad on alati pigem kuivad ja kipuvad katkema, nii et vajavad lisatähelepanu. Muidu võib juhtuda, et pärast kammimist näen välja nagu nõid, kes endale luua pähe kinni võlus.

Seekord katsetasin kodumaiste toodetega. Valikus olid Nurme tahke šampoon sidrunheinaga ja looduslik sidrunheina juuksepalsam. Mõlemad tooted on looduslikud, nii et alustasin peapesu kerge eelhoiakuga. Olen varemgi rõõmsalt koju toonud loodustooteid ja tundnud end hästi neid ostes - ikkagi heategu keskkonnale! -, aga tõde on see, et olen ka pettunud, sest pärast pesu tundub pea ikka... mitte päris puhas.

Seekord rõõmustasin ainuüksi lõhna üle: nii šampoon kui ka palsam lõhnavad tugevalt sidrunheina järele. Tuttav aroom viis mu kohe rändama Taisse, kus mu lemmikud olid just sidrunheinaga supid - teravad, hapukad, magusad...

Just reisidele edaspidi seda šampooni kaasa ostangi! Ei mingit hirmu, et šampoonipudel läheb kotis lahti ja kõik riided hiljem kleepuvad - õnnetus, mida olen omal nahal läbi elanud! Tahke šampoon istub käes nagu seebitükk: ajad vahule ja hõõrud juustele. Vahtu tuli tõesti rikkalikult, nii et piisas ühest pesukorrast, et jääksin rahule. Hea avastus ja lisaks tore tunne, et tegu on zero waste tootega.

Juurde looduslik, tõesti ainult taimedel põhinevaid komponente sisaldav palsam, ja sain rahulolevalt nentida, et pea sai puhtaks ja juuksed siledamaks. Lisaks hea tunne, et tegu on Eesti oma toodetega.