ÜLLATAV │ Nupuka perenaise pealejõulupitsa
Pärast pühi tee oma külmkapp tühjaks ja pista pitsa ahju!
Tallinnas tegutseva Toiduakadeemia peakokk Aleksander Ugur pakub oma nägemust pühadejärgsest pitsast. Trendikas nullkulu-toit valmib eelmise päeva pidulaua jääkidest. Ahjus kohtub Itaalia köök Eesti köögiga ja välja tuleb – tõeline maitseelamus!
Ajakirja Eesti Naine tegijad eesotsas köögitoimetaja Lia Virkusega said pitsateost osa. Õppisime koos tainast sõtkuma ja seda õhukeseks pitsapõhjaks lennutama. Armusime kõik uudispitsa mahlakasse täidlasesse maitsesse. Tee järele!
TOIDUAKADEEMIA VERIVORSTIPITSA
Pitsa taigen
Nisujahu tüüp 0 või 00 500 g
Nisujahu tüüp 550 250 g
Soe vesi 450 ml
Peensool 15 g
Oliiviõli 20 g
Kuivpärm 12 g
Semolina jahu (rullimiseks) 50 g
Valmistamine
Sega köögikombainis jahud, sool ja kuivpärm. Lisa vesi ja õli ning sega, kuni taigen on elastne. Jaga pärmitaigen viieks võrdseks osaks ja veereta pallid. Pane pallid toidukile alla umbes 15–20 minutiks kerkima.
Puista lauale semolina jahu ning kasutades käsi, pressi iga pätsike 30 cm läbimõõduga pitsapõhjaks.
Pitsa katteks võid kasutada näiteks röstitud aedvilju, ahjuliha (kes kana, kes kalkunit), verivorsti, peekonit ehk just seda, mis sinu jõululaualt alles on jäänud.
Tomatikaste
Purustatud tomat 400 g
Basiilik 10 g
Oregano 10 g
Oliiviõli 20 g
Sool/pipar/suhkur
Nipp: Eriti hästi maitseb pitsa maheda sinepise kastmega.
Selleks sulata või, lisa jahu, lihast alles jäänud küpsetusmahlad, hapukoor, vahukoor, Põltsamaa Kange sinep ja natuke soola ning pipart. Aja keema ja lase hea maitsta.
Aga sinepise kastme asemel võid pitsat sama hästi ka pohlamoosiga proovida.