Moenäitusel on välja pandud nii loodusliku kanga trükkimise meetodil valminud rõivad kui ka loodusest enesest sündinud ideed. Näiteks kasetüvest on kunstnik Katre Arula „musta valgeks pöörates“ saanud idee lapitekitehnikas jaki valmistamiseks.

Kirjanik Valdur Mikita suu läbi on Eesti mets kultuuri viimaseid varjupaiku Euroopas, usuline ja imagoloogiline anomaalia. „See on nagu koeranael, millest kaasaegne korporatiivne intensiivmetsamajandus tahab võimalikult kiiresti lahti saada.“

Näituse eksponaadid on kantud sellestsamast murest meie metsade saatuse pärast. Moekunsti moel on see kummarduseks metsale, millest leiab igaüks nii elu, ilu kui armastust.

Näitusel osalevad Anne Metsis, Anu Hint, Anu Johanson, Anu Ling, Astri Müül, Diana Denissova, Eve Tiidolepp, Katre Arula, Krista Vanamölder, Kärt Karjatse, Külli-Kerttu Siplane, Küllike Tuvikene, Lee Reinula, Liivika Põvat-Straus, Mari Aakre, Maire Valdma, Merle Lõhmus ja Yumiko Okazaki. Toetavad Eesti Kunstnike Liit ja Eesti Kultuurkapital.

Näitus jääb avatuks kuni 14. detsembrini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid