Hoolimata suurest vanuse­vahest näib Soome presidendipaari Sauli Niinistö (71) ja Jenni Haukio(42) õnn sama jätkusuutlik kui presidendiproua kleit iseseisvus­päeval. Eelmise aasta presidendi vastuvõtul 6. detsembril kandis esileedi tualetti, mille kangas oli unikaalse tehnoloogia abil kasepuidust tehtud. Moodsa rõivatüki autorid on tulevikumaterjalide tehnoloogiaid arendava Aalto kõrgkooli tudengid.

Tänavu jaanuaris tähistasid Sauli ja Jenni oma abielu kümnendat aastapäeva. “Armastus kirjanduse ja kirjutamise vastu oli esimene ja kõige olulisem, mis meid teineteisele lähendas,” on tunnistanud kolme luulekogu autor Jenni Haukio. “Aastate jooksul oleme maha pidanud vist küll tuhandeid kirjanduslikke vaidlusi!”

Soome tipp-poliitikute intervjuu­raamatus “Presidentti ja porvarivalta” (autor Tuomo Yli-Huttula) räägib Niinistö, et kohtus oma tulevase abikaasaga 2006. aasta valimisüritusel Poris. Ta töötas toona Euroopa investeerimispanga asejuhina ning riigiõiguse magistrant Jenni oli üritusel Koonderakonna PR-meeskonna liikmena. Sellest kohtumisest sai nende kahe armulugu alguse. Seni Luksemburgis resideerinud mees kolis tagasi koju ja hakkas valmistuma...

Edasi lugemiseks: