EESTI NAISE ILUBLOGI | 7 põhjust, miks juuksed välja langevad
Juuste hõrenemise taga võivad olla nii tervisemured, pärilikkus kui ka välised faktorid, mis on seotud elustiili või ümbritseva keskkonnaga. Kõige levinumaks põhjuseks peetakse pikka aega kestnud stressi. Sageli on juuste väljalangemise korral tegu ka geneetiliste haiguste, ainevahetushäirete ja organismi hormonaalsete kõrvalekalletega. Samuti võib süüdi olla peanaha trauma, keemiline kahjustus või nende kahe kombinatsioon.
1. Stressi käigus vallanduvad hormoonid, mis avaldavad negatiivset mõju kogu kehale. Tekib lihaspinge, millest tulenevalt veresooned ahenevad ja vererõhk tõuseb – tagajärjeks on juuksekasvuks vajalike toitainete vähesus, mistõttu karvad lähevad puhkefaasi. Tavapärasteks stressitekitajateks on pinged tööl või kodus, kuid ka sportimisega tuleks piiri pidada. Kui märkad, et treeningugraafiku tihenedes on hoogustunud ka juuste hõrenemine, võta hoogu maha!
2. Hormonaalsed muutused on mitmete ilumurede taga, nimetagem kas või aknet, kehakaalu tõusu ja juuste väljalangemist. Viimast põhjustab enamasti naissuguhormoonide ehk eelkõige östrogeeni hulga vähenemine ning meeshormoonide ehk androgeenide taseme tõus kehas. Hormonaalsete haiguste põdejatest kannatavad juuksekao all kõige rohkem suhkruhaiged, samuti need, kes kimpus kilpnäärme üle- või alatalitlusega.
3. Ravimid. Juustele mõjuvad halvasti verevedeldajad, podagraravimid ja antidepressandid. Pärast pikaajalist beebipillide võtmist asub organism otsima hormonaalset tasakaalu, mille tagajärjel võivad juuksed samuti hõreneda.
4. Sünnitus. Organismis toimuvate suurte ja kiirete hormonaalsete muutuste tõttu langeb pärast sünnitust rohkem juukseid välja. Rasedusaegne aktiivne juuksekasv vahetub sünnituse järel karvade puhkefaasiga.
5. Toitumine. Terve keha ja vaimu jaoks on kõige olulisem tasakaalustatud toitumine. Üheks levinumaks juuste väljalangemise põhjuseks on rauapuudus, samuti see, kui organismis napib tsinki, biotiini või foolhapet. Ka B12-vitamiini vaegus muudab inimese loiuks ja väsinuks ning põhjustab juuksekadu. Mineraalainete, vitamiinide ja aminohapete vähesus igapäevases toidus pikendab juuksekarvade puhkefaasi. Sestap tasub vältida kiiret kaalulangetamist ja ekstreemseid dieete ning süüa mitmekülgset tervislikku toitu.
6. Vanus. Aastate lisandudes muutuvad juuksed õhemaks ja hapramaks. Menopausiga kaasneb tihti juuste hõrenemine, mis võib halvimal juhul lõppeda isegi alopeetsiaga. Selle ennetamiseks on soovitatav jälgida, et igapäevamenüü sisaldaks piisavalt valku, rauda, B-rühma vitamiine ja E-vitamiini. Abi on ka toidulisanditest, mis ekstra juuste ja küünte turgutamiseks mõeldud, samuti kollageenikapslitest, mis taastavad naha nooruslikkuse kõrval ka juuste elujõu.
7. Vale hooldus. Paljud juuksehooldustooted – geelid, spreid ja lakid – võivad ummistada poore ning takistada juuste kasvu. Kiharate kao toovad kaasa niihästi hooldustoodetega liialdamine kui ka kõvasti kinnitatud soengud, sest pidev kammimine ja sikutamine (eriti märjana) teevad juuksed hapraks. Juuste pidev värvimine võib samuti halvasti mõjuda, siin mängib rolli nii värvi kvaliteet kui ka peanaha tundlikkus. Kui olukord muutub hulluks, vaheta värvi või pea nõu juuksuriga.
Tasub proovida!
Collistari juuste hõrenemisega võitlev kontsentraat on kerge koostisega, imendub kiirelt ega jäta juukseid rasvaseks. Värskendab peanahka, muutes juuksed pehmeks, elastseks ja kohevaks. Ravikuuri võib teha mitu korda aastas, eriti kasulik kasutada kevadsügisestel üleminekuaegadel, samuti füüsilise või vaimse stressi korral. Hind 51.99
Placent Activ Milano juuksekasvu soodustava seerumi ampullid sisaldavad 100% naturaalset platsentaekstrakti, mis sobib kõigile juuksetüüpidele, kuid on eelkõige mõeldud õhukestele ja habrastele kiharatele. Seerumi pidev kasutamine annab juustele elujõudu, tänu loomulikku kasvu stimuleerivale toimele muutub soeng tihedamaks. Hind 12.49
Lambertsi suure kontsentratsiooniga B12-vitamiini tabletid (1000 mcg). Hind 13.49