Marek on abielus kena sportliku naisega ja neil on tubli lasteaias käiv laps. Mareki läheduses on kogu aeg olnud kenasid naisi, aga abiellumise peale hakkas ta mõtlema alles 35. eluaasta lähenedes.
Turundusalal töötav kena Viivika võlus Marekit küllap eelkõige seetõttu, et ei üritanud mitte sugugi mehele meeldida. Marekile tundus, et see mitte silmapaistvalt ilus, aga siiski kena ja viisakas naine sobib väga hästi naiseks, kellega koos elada ja kellega lapsi saada.
Kõik läkski väga hästi. Noored tegid suured pulmad, nende vanemad olid laste üle õnnelikud ja Marek teadis, et jätab oma kireva suhteeluga hüvasti. Nad reisisid palju ja kutsusid sageli oma majja külalisi. Kui sündis laps, tahtis Viivika rohkem rahu ja vaikust ning mitte igal nädalavahetusel pidu.
Ilmselt tundis Marek end naise tähelepanust ilmajäetuna, aga ei osanud lapse toodud elumuutusega harjuda. Kolleegid hakkasid Marekit veel enne lapse aastaseks saamist koos nägema üsna Viivika sarnase naisega, aga pikema ja nooremaga, 25aastasega.

Marek oli endiselt tubli mees ja isa ning süümepiinu ei paistnud ta tundvat, et vahel ka teise naise hellust naudib. Sellest kaksikelust kujunes uus rutiin. Viivika sai nüüd rahulikult lapsega kodus olla, Marek sai aga endist elu edasi elada. Ka armukese vastu oli Marek väga helde – tõsi, seda sõna ei tarvitanud ta kunagi. Mareki salakaaslane oli ikka „kallim“.

Marek oskas ennast, oma aega ja raha nii ladusalt jagada, et kõik olid õnnelikud. Ka armukesele kinkis Marek sünnipäevaks auto nagu kunagi abikaasale. Ka armukese korteriostu finantseeris Marek. Ta jõudis ja oskas mõlema naisega ka reisidel käia. Oskas selles mõttes, et tema abikaasa ei kahtlustanud mitte midagi. Mehe lähemad kolleegid olid aga Mareki kaksieluga päris hästi kursis ja said tahtmatult vahel sellest ka osa.

Edasi lugemiseks: