Vilnius on Euroopa odavaim puhkuselinn! Sellele tulemusele jõudsid kevadel inglased, kes City Costs Barometeri uuringus võrdlesid 48 linna. Kui palju maksab öömaja kahele? Mida peab välja käima kokteilide eest vanalinnas? Kas vaatamisväärsuste piletid on taskukohased? Britid lõid numbrid kokku ja kuulutasid, et kes tahab Euroopas soodsat nädalavahetust veeta, neile on Leedu pealinn õige koht. Teiseks tuli Serbia pealinn Belgrad, kolmandaks poolakate Varssavi ja neljandaks Türgi pealinn Istanbul. Meie Tallinn oli 20. kohal.

Sõida!


Eestlastel veab: kel auto olemas, vurab Vilniusse poole päevaga. Tallinnast Pärnu kaudu minnes on Leedu pealinn umbes 600 kilomeetri kaugusel – boonusena näed ristlõikes tervet Lätit!

Kuid võimalusi on teisigi. Näiteks Lux Expressi bussid sõidavad Tallinnast 9–10 tundi ja aknast väljavaatamise asemel võid filme nautida. Kõige kiiremini saad muidugi lennukiga: poolteist tundi ja valmis. Soodsaid otselende teevad Eestist nii airBaltic kui ka LOT Polish Airlines.

Kohapeal on kõige mõnusam liikuda kondimootoriga – Vilniuse südalinn on ideaalne jalutamiseks. Kui plaanid käia ka Kaunases, julgen soovitada, et mine Vilniuses bussi peale! Need on mugavad, ühendus on väga tihe ja pileti saad bussijaama pileti­automaadist või kassast ime­lihtsalt kätte, ei mingit muret.

Edasi lugemiseks: