Eksootiline reisisihtkoht | Lopsaka loodusega saarepärl Mauritius on abiellumiseks vale saar
Lopsaka loodusega saarepärl India ookeanis on tuntud abiellujate ja mesinädalate pidajate paradiisina. Ent õhevil noorpaar ei pruugi ümbritsevat suurt tähelegi panna ja sellest oleks tuline kahju!
Saaremaast pisut väiksem Mauritius väärib täit tähelepanu – põhjamaalase jaoks on see täis eksootilisi lõhnu ja maitseid, teistmoodi inimesi ja elulaadi.
Kõige mugavamalt ja mõistlikuma hinnaga lennutab eestlasi Mauritiusele Turkish Airlines. Edasi-tagasipilet ühe ümberistumisega Istanbulis jääb sõltuvalt pakkumisest vahemikku 500–600 eurot. Eriti valutuks teeb reisi Eestiga sama ajavöönd – ei mingit jet lag’i. Tõsi, saabumisel tasub olla valmis ehmatavateks vihmavalinguteks. Põhjamaalaste meelisaeg saareriigi külastamiseks on novembrist märtsini, ent sealne suvekuumus toob endaga kaasa sademeid. Samas pean tõdema, et viibides Mauritiusel kõige sademeterikkamal kuul ehk veebruaris, ei seganud rajud äkkvihmad kordagi meie ettevõtmisi. Või kui olimegi sunnitud tegema veerandtunnise pausi ja istuma kohaliku ühehambalise mehega mõne varikatuse all, siis pigem rikastas temaga peetud vestlus – mille käigus jõudsime põgusalt lihtlausetega ka maailma asjade üle filosofeerida – meie reisi.
Vahemaad pole Mauritiusel suured, seega võib kogu reisiks öömaja ühte kohta võtta. Meie katsetasime kaht eri piirkonda ja kolme hotelli, alustades saare põhjaosas asuvast Grand Baiest. Grand Baie on endine kaluriküla, mis on nüüd muutunud üsna rahvarohkeks paigaks. Odav öömaja, mida rikastasid maitsvad toidukorrad kolm korda päevas ja lahke prantslasest omanik, andis reisile hea stardi. Siit oli mugav võtta ette katamaraanireis asustamata lumivalge liivaga saarekestele, tutvuda randade ja kreooli köögiga.