Eestlaste südames elav Kihnu Virve, passi järgi Virve Köster (90), sai laiemalt tuntuks 1980. aastatel lauluga “Mere pidu”, mille refrääni “meri on, meri jääb, meri olema peab” teab tänini iga eestlane une pealt. Sel ajal ei osanud aga Virve ise ja ilmselt keegi teinegi arvata, et 30 aastat hiljem on ta veel kuulsam, loob endiselt laule, käib pereansambliga esinemas ja mitte niisama, vaid koguni tuuril!

Kui Virve kohtub ministrite või ajakirjanikega, võtab ta sõna ka ühiskonnateemadel, tema sõnadel ja mõtetel on kaalu. Eesti 100. sünnipäevaks tegi Virve uue laulu, mis võib nagu “Mere pidugi” kord palju tuntust koguda. Kihnu Virve ja tema pereansambli motoks on vanasõna: kes teeb, see jõuab. “Mulle meeldib väga inimestega jutustada ja kohe alati on nii suur rõõm rahvaga laval suhelda,” tunnistab Virve, avaldades ühtlasi oma nooruslikkuse ja energilisuse saladuse. “Arvan, et julgus on pool võitu. Kui tahtmist ja tervist on, siis miks istuda kodus, kui on võimalus ringi liikuda ja tegelda millegi meeldivaga.” Virve tegutsemislust annab lootust nii noortele, keskealistele kui ka vanadele, kes kardavad eesootavat vanaduspõlve. Põhireegel on: vaatamata tagasilöökidele või tervisehädadele tuleb ikka tegutseda.

Kui Jadviga Kreek (88) 1991. aastal Tallinna lastehaigla peaarsti ameti maha pani ja pensionile jäi, polnud tema tööaastad veel sugugi lõppenud. Noore riigi haigekassa vajas ülestöötamist ja kuigi praegusel kujul e-riiki veel polnud, oli meditsiinivaldkonda tundvate spetsialistide abi igati oodatud. “Ma ei saanud pärast arstitööst loobumist kohe koju jääda, sest olin harjunud hommikul kell kaheksa tööl olema.”

Nii tegutseski eluaeg pediaatri ametit pidanud Jadviga järgmised kümme aastat haigekassa usaldus­arstina, nähes tänu sellele ka meditsiinisüsteemi teist poolt. Seejärel asus küsitlejana tööle uuringufirmas Saar Poll.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid