Kui mees vaatab pornot, kas see on normaalne? Aga kui ta on abielus?

“Ja eks ikka selleks, et tekiks mõnus erutustunne,” ütleb 50ndates Mart ning lisab, et lapsepõlves sai pornot vaadatud sellepärast, et teada saada, kuidas vanainimeste asjad käivad, noores eas aga, kuidas midagi teha. “Nüüd vaatan, mis tehtud ja mis tegemata jäänud, lootuses, et tekib veel võimalusi...”
Poissmehest Leo (63), kelle juhuslikult pealt nähtud veebikülastuste ajalugu räägib iseenda eest, heietab mälestusi algkoolist, kuhu klassivend meremehest onu erutavate piltidega mängukaardid tõi, ning 1980ndatel nähtud Emmanuelle’i filmist, pärast mida olid kõik rõdud suitsetavaid mehi täis. Räägiti, et ka iive olla tõusnud. “Mina netis tuhninud ei ole, ega seal midagi erilist pole, poolteist tundi järjest ühtsama asja... eks ikka selleks, et ennast tuuri ajada ja võib-olla siis ise ka kuhugi minna ja midagi korda saata...”
Rohkem mehed teemat ei ava. See on tüüpiline – kümmekonnast meestuttavast, kellele teemakohase küsimuse esitasin, vastab meeleldi vaid üks. Teised vaikivad... ja vaatavad?