Meigi minimaalselt
Kõige seksikam suvine meigitrend on selge ja kergelt jumekas näonahk, mida ei tasu kindlasti üleliigse meigikihiga katta. Väikeste iluvigade parandamiseks kasuta kerget ja kiiresti imenduvat jumestuskreemi, põsesarnade ja kõrgemate kohtade rõhutamiseks aga päikesepuudrit. Suvise puhkuse ajal anna ka oma näonahale puhkust – usu mind, ta tänab sind!

Kasuta niisutava toimega vähemalt 30-faktorilist näokreemi
Päike kuivatab nahka ning on üks peamine kortsude ja pigmendilaikude tekitaja. Suvisel näokreemil võiksid olla täidetud kaks kindlat kriteeriumit – see peaks nahka niisutama ning kaitsma seda kahjulike UV-kiirguste eest. Veendumaks, et päike näonahale liiga ei tee, kasuta suvisel ajal vähemalt 30-faktorilise kaitsega kreemi, mis tagab ühtlase kestva jume. Ära unusta kreemi kanda ka silmade ümber, nii aitad vältida koledate kurdude ja “kanavarvaste” tekkimist silmaümbruspiirkonda.

Päikesepõletuse korral kasuta jahutavaid kreeme või geele
Eestlastel on kombeks kanda päikesepõletuse korral nahale hapukoort. Palun ärge nii tehke – hapukoor on rasune ja ummistab nahapoore, mistõttu ei saa nahk piisavalt hapnikku. Samuti võivad hapukoores, jogurtis ja muudes piimatoodetes leiduvad bakterid tekitada nahainfektsioone. Põlenud naha eest hoolitsemisel eelista alati jahutava toimega ja kõrge niiskusesisaldusega kreeme või geele, ideaalne valik on teada-tuntud aaloegeel.