Igakuise taskuraha suurus kasvab koos lapse vanusega. 7-10-aastaste laste taskuraha suurus on keskmiselt ligikaudu 12 eurot, 11-15-aastased lapsed saavad kuus taskuraha keskmiselt 21 eurot ja 16-19-aastaste taskuraha suurus on ligi 35 eurot. Uuringust selgus, et koguni 61% vanematest annavad taskuraha ka 20-23-aastastele lastele, kuid taskuraha andmine ei ole nii regulaarne kui nooremate laste puhul.

Uuringust selgus muuhulgas, et taskuraha antakse vastavalt vajadusele kui laps palub raha konkreetse väljamineku jaoks. Taskuraha andmine heade hinnete või käitumise eest on vähem levinud. Kuni 15. eluaastani kulutatakse põhiliselt snäkkidele ja maiustustele ning mänguasjadele. Meelelahutusele kulutamine suureneb pärast 11. eluaastat ning teismeeas kulutatakse eelkõige riietele ja jalanõudele.

Uuringust tuli ka välja, et noorematele lastele antakse taskuraha enamasti sularahas ning pangaülekannet hakatakse eelistama alates 16. eluaastast. Lapsevanemad kontrollivad lapse taskuraha kasutamist kuni 11. eluaastani ning hiljem küsitakse lapselt raha kulutamise kohta vaid aeg-ajalt. Lapse pangakonto jälgimine ei ole lapsevanemate seas levinud.

Allikas: Swedbanki Rahaasjade Keskus