Viga nr. 1: mikrolaineahju puhastamine

Mikrolaineahjus kuumutad seda, mida sööd, seetõttu ei ole kõige parem mõte sellesse hulga puhastusvahendeid pihustada või kallata. Kasuta hoopis vee ja äädika segu – see on täiesti ohutu, kuid ometi väga tõhus puhastusvahend.

Viga nr. 2: plekkide puhastamine vaibalt ja pehmemööblilt

Taoliste plekkide puhul on esimene mõte neile võimalikult palju puhastusvahendit kallata või pihustada ning nühkida plekki, kuni käed tuimaks muutuvad. See võib näida tõhus, kuid praktikas töötab see vastupidiselt. Haara parem kangas, kalla sellele veidi puhastusvahendit ning patsuta plekki õrnalt, kuni see kaob, mitte ära hõõru seda kanga sisse. Loputa tavalise veega niisutatud lapiga ning ongi valmis!

 Viga nr. 3: akende pesemine

Ootad helget, päikeselist päeva, et aknaid pesta? Päike aga kuivatab aknaid kiiremini, jättes maha palju soovimatuid jutte. Oota pilvist päeva ning kasuta mikrokiudkangast lappi – sinu aknad näevad siis ideaalsed välja!

Viga nr. 4: pesu pesemine

Kas sul on olnud nii musti riideid, et pole kindel, kas pesumasin neid üldse puhtaks saab? Sellisel juhul ei tasu kallata masinasse lisakogust pesu- ja pesuloputusvahendit. Liiga palju pesu- või pesuloputusvahendit võib teha kahju sinu riietele, pesumasinale ja mis kõige olulisem – sinu nahale. Kasuta soovitatud kogust ning sinu riietega ei juhtu midagi.

Viga nr. 5: patjade puhastamata jätmine

Millal viimati oma patju korralikult pesid? Kuna need imavad iga päev sinu higi ning surnud naharakke, on ilmselt hea idee need vähemalt paar korda aastas korralikult ära pesta. Pane padjad pesumasinasse, kuid lisa lõhnavaba pesuvahendit –  lõhn võib sinu nina magamise ajal ärritada. Kui padjad on pestud, pane need rõdule otsese päikesevalguse kätte kuivama. Nii kuivavad padjad kiiremini ja säilitavad oma kuju; päikesepaiste ning värske õhk muudavad need ka mugavamaks, et sul oleks hea uni.

Viga nr. 6: nõud, klaasid ja muud köögitarvikud nõudepesumasinas

Kui sul on suur pere, on ka suur võimalus, et kasutate iga päev palju nõusid ja klaase. Kasutad nõudepesumasinat,  üritades arvete pealt säästa ning laed masina võimalikult nõusid täis. Ilmselt õnnestuks sul nii säästa veidi raha elektri ja vee pealt, kuid nõud ei saa nii puhtaks, kui need olla võiksid. Ära pane masinasse liiga palju asju korraga, sest taolise pesu kvaliteet on parimal juhul kaheldav ning ilmselt pead need hiljem üle pesema, kulutades nii aega kui raha.

Allikas: Dormeo.ee