10 kehakeele trikki, mis teevad sind vastupandamatuks
Igas seltskonnas on alati keegi, kellele tähelepanu otsekui naelutub. Tema naeratus täidab toa, inimesed kogunevad ta ümber. Tegemist ei pruugi olla sugugi kõige kaunima olevusega, kuid miski temas on huvitav ja kutsuv. Vastus ei peitu tema välimuses ega heas huumorisoones (kuigi ka need on plussid). Tema meeldivus seisneb hoopis kehakeeles. Pisut teadlikku harjutamist ning ka hallist hiirest võib saada seltskonnalõvi.
1. Avatud ja rahulik kehahoid
Ükskõik, kas seisad, istud või kõnnid, õige kehahoid ei tee sind mitte ainult meeldivamaks, vaid aitab sul näida pikemana. Hoia pea püsti, lükka õlad taha, tõmba kõht sisse, põlved mugavas asendis, mitte kanged. Kas tunned, kuidas sirge rühiga saabub ka kindlam enesetunne?
2. Naerata silmadega
Naeratus on üks sinu kõige tugevamaid relvi, mis lisab sulle koheselt meeldivust. Siiras naeratus kaasab ka silmad. Pole midagi veetlevamat kui inimene, kes on tõeliselt rõõmus. Uuringute kohaselt vähendab naeratamine ka stressi ning mõjub positiivselt sinu ettevõtmiste edukusele. Harjuta naeratust peegli ees iga päev: hinga sügavalt sisse ja aeglaselt välja vahetult enne naeratust. Sa tunned, kuidas keha rahuneb ning naeratus muutub ehtsaks. Katseta seda seni, kuni tunned end enesekindlana.
3. Peegelda vestluspartneri liigutusi
Peegeldamine on kehakeele tehnika, mida sageli kasutatakse edu saavutamise eesmärgil. Seda õigesti tehes muutud sa vestluspartnerile sümpaatsemaks ja usaldusväärsemaks. See on osa meie loomulikust reaktsioonist anda positiivne vastukaja inimestele, kes meile meeldivad. Samal põhjusel jäljendavad ka lapsed oma vanemaid.
Pane tähele, kas sinu vestluspartner nõjatud ettepoole, ristab jalgu, noogutab? Tema käitumise peegeldamine süvendab usaldust sinu suhtes.
4. Puuduta vestluspartnerit
Õlapatsutus või käevarre puudutus osutab sinupoolsele sümpaatiale ja usaldusele ning lõhub barjääre. Sellega ei maksaks ainult liiale minna.
5. Loo silmside
Silmside on üks võimsamaid kehakeele tööriistu sinu arsenalis, kuid seda valesti tehes, võid näida hoopis veidrikuna. Kuid silma vaadates ja naeratades oled sa vastupandamatu. Umbes 10 sekundit on turvaline ajalimiit partnerile otse silma sisse sihtida, ilma, et tema käivituks tema kaitsemehhanism ning ta tunneks ennast ebamugavalt.
6. Keera end kehaga vestluspartneri poole.
Kui sind kellelegi tutvustatakse või kui pöördud kellegi poole, siis keera end terve oma kehaga tema suunas – nii oled sa tema poole täiesti avatud ning näitad, et kogu sinu tähelepanu on suunatud vestluspartnerile. Kellele ei meeldiks olla huvitav!
7. Kasuta käežeste
Käepigistus on saanud alguse tavast näidata võõrale, et sa ei peida käes relva. Seetõttu teevad meid siiani pisut kahtlaseks inimesed, kes oma käsi ei näita. Kasuta oma käsi näitamaks oma avatust ning et jääda inimestele paremini silma:
- kasuta oma sõrmi, kui loetled midagi
- rusikas näitab meelekindlust
- kasuta pühkivat käeliigutust kui pead silmas kõiki või kõike
- too käsi rinnale kui räägid isiklikust kogemusest
Erinevates riikides käežeste kasutades veendu, et see pole kohatu, kuna teised kultuuris võib sinule tuttav käežest tähendada sootuks midagi muud.
8. Efektiivsed pausid
Tee kõnes pause:
- kui sinult küsitakse keerulisi küsimusi
- et tekitada dramaatilisi efekte, näiteks väljendades konkreetseid seisukohti
- tekitades salapära (lisa juurde väike naeratus)
9. Nooguta märgiks, et oled oma seisukohas veendunud
Uuringute kohaselt ei tähenda noogutamine seda, et sa oled oma partneri jutuga nõus, vaid pigem, et sa mõtled aktiivselt kaasa, oled tema vastu lugupidav, noogutamine loob teie vahele silla.
10. Väldi nihelemist
Isegi kui oled ärev, proovi seda mitte välja näidata. Ära nihele, ära mängi sõrmede ega jalgadega, see võib saata signaali, et oled ebakindel. Ekspertide sõnul aitab ärevuse vastu see, kui kannad endaga midagi, mis assotseerub sinu jaoks rõõmsate mälestustega. Hoia seda käes või taskus meenutamaks, et kõik on hästi.