Tihedad külmiku avamised on enim levinud just noorte seas. 66% 18-25 aastastest peab sellist käitumist normaalseks tegevuseks. Igapäevaseks rutiiniks on see koguni 38% noortel. Kuigi numbrid on vanemate vastajate seas madalamad, siis näiteks väsinuna avavad külmiku uksi ilma igasuguse põhjuseta 47% 45-55 aastastest vastanutest.

Lühikese aja jooksul külmikuukse avatuna hoidmine ei tundu esialgu suure probleemina, kuid erinevad uuringud näitavad, et ukse avamine moodustab 7% seadme kogu energiatarbimisest.

Kui külmiku uks on lahti, pääseb toitu värskena hoidev külm õhk kapist välja ning asendub sooja õhuga toast. Külmiku kompressor peab seejärel sooja õhku välja ajama ja viima temperatuuri tagasi normaalseks, mis aga tõstab igakuiseid elektriarveid.

LG Electronics on üritanud seda probleemi lahendada ekstra uste lisamisega Door-in-Door külmikutele, näidates, et arenenud disain võib suurendada tarbija mugavust. Teine komplekt uksi annab ekstra sektsioonid sageli tarbitavatele toitudele ja jookidele, vähendades samal ajal külma õhu põgenemist peamisest külmikusektsioonis kuni 41% ja hoides toitu kauem värskena. Tänu inverter-lineaarkompressorile tarbivad Door-in-Door külmikud 36% vähem energiat ja toodavad 25% vähem müra.

Peale parandatud energiatõhususe pakuvad need külmikud ka rohkem ruumi tänu õhemale isolatsioonile ning eemaldatud vaheseinale. Seega võib jätkuvalt avada külmikut nii palju kui vaja, kartmata suurenevaid kommunaalmakseid või ökoloogilist jalajälge.