Olde Hansa ja Tallinna Filharmoonia koostöös valminud etendust mängitakse kümnel järjestikkusel pühapäeval. Olde Hansas on teatrietendus koos keskaja-gurmee söökidega. Selle teatritüki on lavastanud Tanel Saar VAT-teatrist, keskaegse kriminaaldraama lahenduse leidmisele aitavad kaasa, Meelis Põdersoo, Katariina Ratasepp ja Martin Kõiv. Keskaegset muusikat esitab Olde Hansa Musicus, ajastupärased hõrgutised on valmistanud peakokk Emmanuel Wille (Olde Hansa peakokk olnud 5 aastat).

„Autentne keskkond mängib lavastusele õnnestunult kaasa, samuti keskaegne muusika Olde Hansa pillimeeste ja laulja esituses," ütles lavastaja Tanel Saar, millega olen 100% päri.

„Söömaaja sidumine etenduskunsti ja muusikaga oli keskajal aadlike ja jõukamate kodanike majades levinud komme ja tänapäevaste gurmeeteatrite eelkäija. Oli väga mõnus "sattuda" mõneks tunniks sajanditetagusesse Tallinna ajastutruusse õhustikku ning näha oma silmaga tollal populaarsetest papagoilaskmise võistlust.

Etendus kanti esmakordselt ette möödunud aasta oktoobris Mustpeade majas, sealsamas jätkub see ka sügisel, kuid siis juba ilma õhtusöögita.

Jaga
Kommentaarid