Jaanus Saadve, Tuhala Bio OÜ juht, elab oma esivanemate maadel Tuhala ja Pirita jõe vahel. Tallinnas kasvanud poiss on juurte juurde naasnud nii põlvnemise kui ka tagasi tulevikku kulgemise tasandil. Maakera kas pöördub mahedaks – või jätkab pöörlemist eluta planeedina.

“Üha enam teadlasi ja mõtlejaid on seda meelt, et vihmaussid päästavad maailma. Meie ja riburada teisedki teadlikud töötleme veisesõnniku vihmaussidele sobivaks ja ohutuks kompostiks, laseme kümnetel tuhandetel vihmaussidel selle ära seedida ning vormistame-pakime tulemuse Taimerammuks. Ja üksiti ka taimekaitsevahendiks! Selle komposti peal kasvatatud kurgid, tomatid ja marjad on puhtad ja ülituntavalt teist mekki.

Mahekasvandused Tuhalas võiksid teoreetiliselt toimida Pirita jõe hüdroenergia baasil, ent praktiliselt oleme rajanud päikesepaneelide põllu. Vee jõudu ei saanud kasutada, kuna minu eellastele kuulunud vesiveski oli nõukogude ajal inimeste käes, kes lasid sel ära laguneda,” jutustab ehitusinseneri haridusega mees, kelle eelmise eluperioodi teadmised tulid ohtlike jäätmete käitleja kogemustest.