Need andekad naised on taibanud kokku keeta koostisosad, mis meie teiste köögiriiulites seisavad, samal ajal kui poest looduslike segude asemel ummispäi nafta- ja lauskeemiatooteid ostame. “Möginate” kokkumiksimist alustati iseenda, kallite ja kaasteeliste tõbede tõttu ning nüüd on “nõiaköökides” loodud terve maailm.

Igapäevane maagia

Vändra metsas Pärnumaal jagab Silva Jõulu end kitsepiima võluväe ja käsitöö vahel. Põndaku talu perenaisel on lõunamaise tõmmususe-temperamentsuse geenid, mida ta on läbi elu kanaldanud humanitaarradadel. Nii nagu omaaegsest Roosna-Alliku kooli direktorist isa Kaleph Jõulu on ka karismaatiline kaunitar oma andeid kasutanud õpetajaametis, aga ka iluvõimleja, rahvateatrinäitleja, ajakirjaniku ja tõlkebüroo loojana. Liigsest boheemitsemisest on teda hoidnud matemaatikaõpetajast ema.

Suuri numbreid, mis raharikkust tähistavad, võõrastab Silva tänini. Tema Kolumbias hukkunud maailmarändurist vend oli rahakas, aga... “Minus on Järvakandi mõisniku ja mongoli-tatari verd ning ühtlasi Paul Ariste ja Riho Sibulaga samu sugupuid pidi põlvnemist. Oleme lastega polüglotid – lugeda, tõsi küll, saan viimasel ajal vaid talvel, kui kitsed ei lüpsa, vaid ootavad tallekesi.