Sadu kodust välja tulnud inimesi jäi puudu minu MTÜ Ingli Puudutus juhitava Kuusiku Altveski Loovuskose plussist... Ligi 300aastase vesiveski puhastamise ja kultuurikeskuseks väestamise ajal imestati, kuidas jaksan – oma talu ühel pool ja vesiveski teisel pool Raplat, lapsed ja loomad, kirjatööd ja riitused... Ikka intuitiivselt-kreatiivselt!

Vaist ja valikud peavad eelkõige sind ennast ellu jätma. Tütar Brigita kontserdil mõistsin, kus on võti ja väljavaade – praeguste noorte tunnetusega kaasa arenemises, nendelt õppimises. Kui teatrisse ei tulda, tuleb näitekunst netiavarustesse
viia – nagu raamatud ja ilmselt kujutav kunstki.

Südamesalu salavägi

Altveski esimesel suvel oli mitu kontserti ja maalilaagrit ning põhisaavutus meie aja muusikaline muinasjutt “Südamesalu salavägi”. Kutselised ja asjaarmastajad täiskasvanud koos pühendunud lastega mängisid, laulsid ja tantsisid. Kuna trupi lastest moodustus võimas meeskond, sündis koos koreograaf Regina Evert-Tammistu, lavastaja Heli Vahingu ja multikunstnik Liina Meta Kuuskmaniga noortestuudio MINA OLEN. Brigita ja Paul Neitsov kõrvuti Terje Luige ja Ülo Vooglaiuga õpetajateks.