“Kõhu- ja tuharapiirkond allub teatud määral edukalt ka tervislikule toitumisele ja aktiivsele liikumisele ning eelkõige pöördutakse ilukirurgi poole rindade välimuse tõttu, mis pärast sünnitust on sidekoe venimise tõttu harjumatult muutunud,” tõdes Kirjanen. Ka imetamine muudab sageli rindade suurust. “Kõige sagedasemaks probleemiks on rindade nn tühjus, mis on tingitud rinnanäärme koe mahu vähenemisest. Sage on ka naha lõtvusest tingitud rindade vajumine, kuid mõlemad muutused on sellised, kus plastikakirurg aidata saab,” kinnitas Kirjanen. Kui pärast sünnitust on soov rindasid suurendada, siis tasub teada, et rinnasuurendamise operatsiooni on võimalik ette võtta umbes kuus kuud pärast imetamisperioodi lõppu.“Rindade suurendamine ei ohusta järgmist võimalikku rasedust ega imetamist, kuid meeles tuleb pidada, et uue raseduse järgselt võib piirkond vajada korduvat korrektsiooni ning et tegemist on siiski kirurgilise tegevusega, millega võivad kaasneda komplikatsioonid,” nentis Kirjanen.

Kuigi trenni ja toitumisega on võimalik välimust ja enesetunnet positiivselt mõjutada, siis elastsuse kaotanud kõhunaha ehk nn rippkõhu korrigeerimine on võimalik vaid kirurgilise sekkumisega. “Kõhu eesseina deformatsiooni esineb nii raseduse järgselt kui ka suure kaalukaotuse korral,” ütles Kirjanen, lisades, et kõhuplastika käigus eemaldatakse liigne nahk ja naistel enamasti pingutatakse ka lihased, kusjuures lõplik tulemus kujuneb alles mitmete kuude vältel.

Rindade ja kõhu korrigeerimine on ilukirurgias võrdlemisi levinud protseduurid. Mõnevõrra vähem teatakse naiste väliste suguelundite korrektsioonist, mis on mujal maailmas rohkem tuntust kogunud. “Intiimpiirkonda, mis samuti sageli muutub raseduse ja sünnituse järel, soovitakse korrigeerida esteetilistel põhjustel, kuid mitte ainult, sest häbememokkade suurenemine võib põhjustada ebamugavust füüsilisel koormusel või kitsaste riiete kandmisel,” ütles Kirjanen.
Nii nagu suguelundite plastikaga, on ka teiste ilukirurgiliste protseduuride korral oluline enne planeeritud operatsiooni stabiliseerida kehakaal, sest kaalumuudatused võivad mõjutada ka tehtud protseduuride tulemusi. Dr. Kirjaneni sõnul pole Eestis veel “mommy makeover” ehk järjest mitmete protseduuride tegemine väga levinud - pigem pöörduvad Eesti naised plastikakirurgi kabinetti ühe piirkonna murega ning seejuures küsitakse põhjalikult informatsiooni ja ollakse konsultatsiooni käigus avatud, et saavutada parimat tulemust ning nähes, mil viisil ühe piirkonna korrektsioon aitab enesekindlust taastada, liigutakse edasi järgmiste protseduuride juurde. Ometi rõhutas plastikakirurg, et kõikide keha muutvate protseduuridega kaasnevad meditsiinilised riskid, sest tegemist on kirurgilise sekkumisega, mistõttu tuleb igal patsiendil koos arsti selgitustega kõik võimalikud riskid kindlasti enne otsuse tegemist läbi mõelda.

Allikas: Optimist Public

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena