Mida rohkem naerad, seda kauem sa tõenäoliselt elad
Michigani ülikooli teadlased selgitasid välja, et positiivsel eluhoiakul võib olla tugev mõju tervisele ja selle kaudu elueale. Nad uurisid kõrgliiga pesapallimängijate vanasid fotosid ja selgitasid siis välja, kui kaua need inimesed elasid. Selgus, et morni ilmega mehed elasid keskmiselt 72,9 aastat, neist veidi rõõmsama näoga tegelased 75 aastat ja laia naeratusega mängijad 79,9 aastat ehk tervelt seitse aastat surmtõsistest kauem. Daily Mail kirjutas, et kui eksperte uskuda, siis aitab eluiga pikendada ainult nn Duchenne'i naeratus. See on kogu suu- ja silmaümbruse lihaseid haarav naeratus, mis sai nime selle 19. sajandi neuroloogi järgi, kes niisuguse eheda naeratuse defineeris.
Kanada teadlased McMasteri ülikoolist Hamiltonist uurisid aga 5000 üle 40-aastast inimest, et selgitada naermise mõju tervisele. Selgus, et naermine tugevdab immuunsust, arendab hingamissüsteemi ja lõdvestab pinges lihaseid. Teadlaste sõnul võib positiivne ellusuhtumine, sh naermine pikendada eluiga kuni seitse aastat.
Rootsi teadlased on aga uurinud viimase 270 aasta näitlejate elude pikkusi ning leidnud, et komöödianäitlejad elavad draamanäitlejatest oluliselt kauem.
Seega naer käib elurõõmsa inimese eluviisi juurde. Tänapäeval on juba üsna üldteada tõde, et paljud haigused saavad alguse muretsemisest. Seetõttu on elurõõmus inimene sageli tervem ning elab kauem.