KUULA | Depressioon tõepoolest muudab inimese aju. Kuidas anda ajule puhkust?
Depressioon tõepoolest muudab inimese aju ja seda on näidanud ka erinevad rahvusvahelised uuringud. Tänaseks on ka Eestis tehtud aju-uuring, kus katsetati depressioonile iseloomulike tunnuste varajase avastamise viise ja mille põhjal kaitses TTÜ-s oma doktoritöö taskuhäälingu „Vaimse tervise heaks“ tänane stuudiokülaline Meliva peaarst Dr. Toomas Põld.
Saates tuleb arutlusele, mida tasuks teha, et oma vaimset tervist hoida ja ajule ka pisut puhkust anda. Dr. Põld räägib kolm aastat kestnud aju elektrilainete uuringust. Sellest, miks see uuring oluline oli ja mida seejuures teada saadi.
Põneva ja hariva vestluse käigus saavad kuulajad teada, mis juhtub ajus, kui me ei anna sellele piisavalt puhkust. Lisaks, palju ja millist puhkust aju vajab? Kas ja kuidas muudavad stress ja depressioon meie aju? Mis toimub inimesega, kui tal on depressioon, ja kas depressiooni on võimalik varakult avastada?
Millised ajuosad vajavad kõige rohkem taastumist? Milline roll on taastumise puhul järjepidevusel ja kindlalt paika pandud rütmidel? Saates räägitakse lahti organismi regulatsiooni mehhanismid, milledega kursis olemine on ühteviisi nii põnev kui vajalik teadmine paremaks funktsioneerimiseks elus.
Vestluses käsitletakse ka infotehniloogia mõju ajule. Lihtsalt info kättesaamine ei arenda aju. Saatekülaline seletab lahti, kui oluline on aju arengule ja vaimsele tervisele „päris asjadega“ tegelemine.
Lisaks annab Dr. Toomas Põld saates mitmeid häid meetodeid ja nippe aju taastamiseks.