Kuidas jõulukinke soetades raha säästa? Siin on mõned soovitused, mis aitavad sul pühadeoste kontrolli all hoida
(8)Kingituste tegemine on pea alati lahutamatu osa jõuluajast. Kui aga kingisaajaid on palju, võib see kergesti isiklikku eelarvet koormama hakata ja rõõmu valmistamise asemel hoopis stressi tekitada. Selleks, et pühadeaeg ei muutuks liigseks finantskohustuseks, on oluline läheneda kinkide ostmisele läbimõeldult ning panna paika kindel eelarve ja plaan. Siin on mõned soovitused, mis aitavad sul pühadeoste kontrolli all hoida ning samal ajal praktilisi ja tähendusrikkaid kingitusi valida.
Eelarvestamine ja planeerimine
Enne, kui poodi tormad, mõtle läbi, mitmele inimesele sa soovid kingituse teha, ning pane paika eelarve. See peaks hõlmama kõiki planeeritavaid oste ja andma selge ülevaate kogukuludest.
Prioriteetide seadmine
Sea oma lähedastele kingitusi valides selged prioriteedid – keskendu inimestele, kellele soovid kindlasti kingituse teha, ning väldi survet soetada kinke ka kaugematele tuttavatele või kolleegidele, kui see ei ole vajalik. Kaaluge ka loosipaki võimalust ehk kui seltskond on suurem, tõmmake loosi, kes kellele paki teeb – siis saab igaüks piirduda vaid ühe kingi tegemisega ning õhku jääb ka üllatusmoment, sest keegi ei tea, kellelt ta kingi saab.
Ostude ajastamine ja sooduspakkumiste kasutamine
Kui soovid kinke tehes mõistlike hindade piiridesse jääda, säti ostud sooduspakkumiste ajale. Paljud kauplused korraldavad enne jõule suuri allahindlusi, näiteks musta reede või e-esmaspäeva raames. Kui tead juba varakult, milliseid kingitusi soovid osta, saad jälgida hindade muutusi ja soetada vajalikke tooteid soodsamalt.
Jõulukingituste tegemine ei pea alati olema rahaliselt koormav. Eelarve määramine, kvaliteedile keskendumine ja loov lähenemine võimaldavad tähistada jõulupühi ilma finantsstressita. Pea meeles, et parimad kingid tulevad siiski südamest, mitte rahakotist!
Lugu ilmus esmakordselt erinumbris „Teejuht jõuludeks“.