KUULA | „Kärgpere pole odav lõbu.“ Katrin Saali Sauliga elu võimalikkusest kärgperes
Seekordse „Vaimse tervise heaks“ saate eesmärk on tõsta teadlikkust kärgepere teemal. Taskuhäälingus jagatakse teadmisi ja praktilisi nõuandeid, mis aitavad paremini mõista kärgpere dünaamikat ning pakkuda tuge ja selgust kõikidele, kes soovivad samasugustes olukordades paremini hakkama saada.
Saate külaliseks on seekord pereterapeut ja mitmete menukate raamatute, sealhulgas „Kärgpere käsiraamat“, ja ka ajakirja Eesti Naine kaasautor Katrin Saali Saul. Katrinil on praktilised kogemused kärgperedega tööalaselt ja ta on ka ise kärgpere pereema.
Kärgpere teema on muutumas järjest aktuaalsemaks. Kas ja miks on see nii? Katrin jagab mõtteid ja soovitusi milledega peaks arvestama enne kui kärgpereks olemise teekond ette võtta. Mida peaks kindlasti teadma kärgpere loomisest ja kärgeperelikus suhtes olemisest? Millised on kõige levinumad väljakutsed ja sagedasemad emotsionaalsed raskused, millega kärgpere liikmed kokku puutuvad, olgu siis lapsed kui täiskasvanud?
Kõige rohkem saavad mõjutada siiski ennekõike lapsed. Milline on kärgpere mõju laste vaimsele tervisele ja arengule? Kuidas saaksid vanemad lapsi toetada? Millega peaksid arvestama?
Kuidas luua suhted kärgperes nii, et oleks terve ja toimiv kärg, mitte kärjetükid laiali? Kuidas lahendada võimalikke konflikte ja eriarvamusi erinevate kodude ja reeglite vahel? Erinevad traditsioonid, kokkulepped, piirid, väärtused, kasvatusstiilid.
Saates jagatakse praktilisi nõuandeid nii täiskasvanutele, et ise uues olukorras hakkama saada, kui ka sellest küljest, kuidas aidata ja toetada lapsi.