„See on lugu immigrandist, kes tuli Ameerikasse kohvritäie kleitide ja ideedega ning tema keha ümber mässitav kleit muutus fenomeniks,“ ütles Obaid-Chinoy saates „Morning Joe“. „Kuid tema elu moedisainerina – see on olnud elu, kus ta on panustanud naistesse, avanud uksi teistele naistele ja tõeliselt elanud oma elu omadel tingimustel...“

Kleit, 377 €

Holokaustist pääsenud ellujäänu lapsena Belgias sündinud von Furstenberg kolis peale abiellumist Saksa printsiga elama New Yorki, kus ta esitles 1974. aastal oma ikoonilist hõlmikkleiti legendaarsele moeajakirja Harper’s Bazaar ja Vogue’i peatoimetajana tegutsenud Diana Vreelandile, vahendab uudistekanal MSNBC. Ta asutas oma miljoneid väärt moekuningriigi, sillutades teed toona peamiselt meeste poolt domineeritud valdkonnas.

„Diane sai ärinaiseks ajal, mil naised vajasid meest, et isegi krediitkaardi jaoks kaastoetust saada,“ ütles Obaid-Chinoy. „Kui ta äritegevusse sisenes, ei olnud naised isegi vestlusteemaks... See seksismi tase, millest ta pidi läbi murdma — kandes kleiti ja võrgusukki — ajal, mil naistele öeldi, et nad peavad olema rohkem meeste moodi, kui nad tahavad tõsiseltvõetavad olla... Ma arvan, et ta soovis muuta viisi, kuidas naisi vaadati, naiste potentsiaali... Arvan, et seda lugu on oluline jutustada ka tänapäeva noortele naistele — ole sina ise ja leia oma tee.“

Brenda Vaccaro ja Diane Von Furstenberg 1977. aastal Studio 54's.

Dokumentaalfilm toob esile, kuidas von Furstenbergi kleit sai vabadusliikumise ja naiste professionaalse iseseisvuse sünonüümiks. “Ta lõi moodi ajal, mil mood oli suurele osale inimestest kättesaamatu,“ lisas Obaid-Chinoy.

„Minu elu seiklus on olnud uskumatu,“ meenutas 77-aastane von Furstenberg filmis. „Sain naiseks, kelleks tahtsin saada... Mul oli mehe elu naise kehas.“

Vaatamata moetööstuses tegutsemise keerukustele on von Furstenberg õppinud ellu jääma, edasi liikuma ja tähistama tarkust ja ilu, mis vanusega kaasnevad. „Ma ei mõista, miks nii paljud inimesed ei hinda vananemist, mind on alati kortsud paelunud,“ märkis von Furstenberg filmis. „Vanus tähendab elamist.“ Ta lisas: „Sa ei peaks ütlema, kui vana sa oled, vaid kui kaua oled elanud. Kui võtad kõik oma kortsud ära, on sinu elukaart teistsugune. Ma ei taha tegelikult midagi oma elust kustutada.“

Diane särab tänaseni sageli punasse vaiba galadel, antud fotol kuulsal Met Galal.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid