Just selle kogemuse pealt saab ta täna läbi psühholoogilise nõustamise aidata paremini edeneda teistel sportlastel ja üldse inimestel, kel on huvi liikumise ja tasakaalus elu vastu. „Tippsportlased on natuurilt erinevad, üht kindlat võitja tüüpi ei ole. Kõige olulisem on see, et sportlane leiaks üles oma raja ja usaldaks seda enda rada. Mina ei usaldanud enda rada, hakkasin proovima ja kopeerima teiste nõuandeid ja soovitusi ning siis ma hakkasingi vaimselt ja füüsiliselt lagunema kui ma oma rajalt kõrvale läksin.

Eks nõustaja juurde jõuabki pigem sedalaadi sportlasi, kes rohkem mõtlevad, analüüsivad ja on ehk veidi rohkem sissepoole elavad, sest siis tekib sedalaadi kahtlusi, kõhklusi, küsimusi, mida tihtipeale rohkem väliselt motiveeritud inimestel ei ole. Minu meelest on see tugevus, kui sa julged endale peeglis otsa vaadata ja oma nõrkusi tunnistada – ja märgata, et kui sa saad need nõrkused pöörata tugevuseks, siis saab ju sinu potentsiaal avaneda. Kuidas sa muidu selleni jõuad?“ arutleb Virge, kel on rikkalik elukogemus nii spordimaailmast, psühholoogia vallast kui ka idamaistest praktikatest, mis on teda viinud tervikliku eluviisi ja maailmavaate väärtustamise ja viljelemiseni.

„Meie loomulikul arenguteel ongi ju tõusud ja mõõnad, on tagasilöögid, millest me õpime ja teeme mingid järeldused, siis me liigume edasi. Aga minu meelest on see profispordi teekond elu suures plaanis suhteliselt lühike aeg, nii et kõiki asju ei pea vigadest õppimiseks omal nahal läbi kogema, targem oleks seda aega arukamalt kulutada ja vestelda inimestega, kellel on sarnased kogemused juba olemas, et ta näitaks avaramat ja vahel ka uut vaatenurka. Minu meelest ei pea kõiki ämbreid ise läbi kolistama.

Edu saavutamise teekonna üks osa ongi ju ebaedu periood – ja oluline on, et sa võtad seda protsessi osana, ei vaju sinna auku ega dramatiseeri seda üle, vaid saad aru, et see on vaid üks osa, kust saad õppida ja tugevamana välja tulla,“ tõdeb Virge, kelle jaoks on oluline elada ja toimetada rõõmuga, kerguses ja pingevabas olekus, mis tema sõnul toob väga häid tulemusi igas vallas, ka spordis.

Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ tuleb lisaks spordile ja liikumisele juttu veel oma keha kuulamisest, ida tervisepraktikatest ja hiina meditsiinist, tasakaalust ja oma hinge teel olemisest, naisena küpsemisest ja huumorimeele olulisusest.

*

Virge Naeris tegeleb pärast kergejõustiku tippsportlase karjääri lõpetamist peamiselt psühholoogilise nõustamisega ja idamaiste praktikate õpetamisega

Aastatel 1986-2002 teenis ta Eesti meistrivõistlustelt 43 medalit, ta on olnud 46 korda Eesti koondises, on kahekümnekordne Eesti Meister, teda on valitud viis korda Eesti parimaks naiskergejõustiklaseks, parandanud Eesti rekordeid nii kolmikhüppes kui ka seitsmevõistluses. Ta on osalenud maailmameistrivõistlustel, saavutas sise-EM võistlustel 1995. aastal 5. koha ja olümpiamängudel 1996. aastal Atlantas sai ta kolmikhüppes 14. koha. Tallinna Pedagoogikaülikoolis kehakultuuri teaduskonna lõpetamise järel süvenes Virge Naeris Professionaalse Psühholoogia Erakoolis ja Audentese Ülikoolis psühholoogiaõpingutesse ning tegeleb tänaseni nõustamisega. Mõnda aega töötas ta ka õpetajana Rocca al Mare koolis ning Niitvälja Golfiklubis.

Üheks tema tegevusvaldkonnaks on idamaised praktikad: ta on õppinud joogat, shindod, qigongi, hiina meditsiini ning õpetab ida tervisetarkustel ja praktikatel baseeruvat liikumist ja eluviisi Bliss Teraapiakeskuses ning erinevates Tervise Alkeemia retriitidel. Ta on pikaaegses õnnelikus suhtes ja kahe poja ema ning naudib elu kooskõlas loodusega.

Marcella Bali tooted leiad marcella.ee e-poest. Sooduskoodiga „Naine10“ on tooted Sinule 10% soodsamad!

Virge Naeris

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid