Loomulikult olid nii selle kui ka eelmiste hooaegade teemad vajalikud, olulised ja ka aegumatud. „Suvel tasuks lausa kõikidele taas tiir peale teha, sest me ise liigume elus edasi ja sellest tulenevalt tuleb ka igale saatele uuesti kuulates uus fookus juurde,“ räägib saatejuht. „Valisin sellest hooajast välja viis teemat, millede kohta olen saanud enim tagasisidet, et kõnetas ja suunas sügavamalt endasse vaatama või üldse teemat põhjalikumalt teadvustama.“

Mida soovitab Rita Eesti Naise lugejatele algavaks suveks, et hoida oma vaimset tervist? „Võtke pause, märgake enda ümber häid ja toredaid asju, hetki, inimesi ja fikseerige need teadlikult,“ vastab ta. „Nii on need kogetud hetked justkui hoidised meie alateadvuse hingekeldris. Talvel pimedaga, kui neid hetki taas meenutada, avad sa selle hea moosipurgi ja nii saab meel taas seda mõnusalt kogeda. Ja kindlasti - molutage mõnuga!“

Kui molutamisel aega üle jääb või tekib soov midagi kõrvale kuulata, siis Rita jagab ka viit olulist vestlust lõppenud „Vaimse tervise heaks“ saate hooajast, mida suve jooksul kuulata:

Kas alateadvuse abil on võimalik oma tervist mõjutada?

Alateadvust nimetatakse ka emotsionaalseks ajuks, mis säilitab elu jooksul kogetud tugevaid emotsioone ja võib ka pikkade aastate järel vallandada organismis häireid, mis põhinevadki neil varasematel mälestustel. Kuidas ja mil moel saab see mõjutada nii vaimset kui füüsilist tervist?

1x
00:00

Kuidas mõjutab üksindus meie vaimset tervist?

Nüüdisaega on kirjeldatud suure üksinduse ajastuna ning räägitud on üksinduse epideemiast maailmas. Inimesed on oma olemuselt ometi ju sotsiaalsed olendid. Saates arutletakse, mis põhjustel on inimesed ühiskonnana nii lahku kasvanud.

1x
00:00

Eestis on pimedat aega rohkem kui valget. Kas oleme selle tõttu depressiivsemad?

Teame, et päikesevalgus tõstab tuju, aga miks see nii on? Milline on parim aeg endasse valgust ammutada? Kas ja miks on valgus ellujäämiseks hädavajalik? Miks vajame just looduslikku valgust? Kas päikesevalgust on ka pilves ilmaga? Kuidas mõjutab inimese aju tehisvalgus? Kas D-vitamiini toidulisandist saab kõik päikesevalguse kasulikud mõjud kätte? Kuidas valgus ja valgusreostus mõjutab une- ja ärvelolekuaega? Nendele ja paljudele muudele küsimustele proovime vastused leida.

1x
00:00

„Oluline on kaotada igasugune lootus.“ Mida teha kui nartsissist on lähisugulane või pereliige?

Sõprus- või partnerlussuhe nartsissistiga on alati keeruline ja täis kannatusi. See on enese põletamine ja enda madala enesehinnangu toitmine. Iseenda heaolu huvides tuleb sellisele suhtele teha lõpp nii ruttu, kui vähegi võimalik. Mida aga teha siis kui nartsissist on lähisugulane või pereliige?

1x
00:00

„Ema on alguste algus.“ Kuidas hoida head ema-tütre suhet?

Emade ja tütarde vahel valitseb eriline side. See on rakutasandil suhe, mis mõjutab väga paljut inimese elus, alates füüsilisest tervisest ja lõpetades enesehinnanguga. Ema ülesanne on olla lapsele turvasadam. Suhe emaga on elu kõige ürgsem ja tähtsaim, seda pole kunagi võimalik lõpetada. Kindlasti muutub aja jooksul läheduse viis, aga lähedus ei tohiks ema ja lapse omavahelistest suhetest kunagi kaduda. Aga kuidas hoida head ema-tütre suhet?

1x
00:00

Jaga
Kommentaarid