KUULA | Milleks vajame igavlemise aega, hetki, mis on täiesti planeerimata ja organiseerimata?
Loovust peetakse inimese ürgseks oskuseks. See on kogum erinevaid tunnetuslikke psühholoogilisi protsesse, mis võimaldavad meil maailma näha ja seletada seda tavapärasest erineval viisil lahti. Täna räägitakse loovusest kui tuleviku kõige olulisemast oskusest, kuid väidetavalt on loovusega just praegu kehvad lood.
Ajakiri Eesti Naine podcasti „Vaimse tervise heaks“ kolmanda hooaja viimases saates arutletaksegi nii loovuse kadumise kui arendamise üle. Stuudios on Eesti Loodus – ja Loomateraapiakeskuse psühholoog ja Eesti Loovteraapiate Ühingu asutaja Kristi Raava ning andragoog, täiskasvanute koolitaja ja MTÜ LoovBuss looja Kristiine Eliise Kadakas.
Mis on loovus ja miks me seda vajame? Mida on vaja loovalt tegutsemiseks? Milleks vajame n-ö igavlemise aega, hetki, mis on täiesti planeerimata ja organiseerimata? Inimestena sageli kardame eksida, aga kuidas „sisemine kriitik“ pärsib loovat tegutsemist?
Loovtegevustel on võime meie heaolu ja arengut toetada. Kuidas saavad inimest tema probleemide ja murede puhul aidata erinevad loovtegevused ja – teraapiad? Kuidas erinevad loovteraapiad aitavad sisemaailmas toimuvat nähtavaks teha?
Seda ja nii mõndagi veel saad kuulata hooaja viimasest episoodist!