KUULA | Noorte tähtsad valikud peale keskkooli lõpetamist: kuidas teha õige valik? Kuidas seljatada hirm?
Kooliaasta hakkab lõppema ja noored on valikute ees, mida teha edasi. Millisesse kutse- või ülikooli astuda? Äkki võtta hoopis vaheaasta või loobuda edasiõppimisest täielikult ja minna kohe tööle? Tänases maailmas on valikuid rohkem kui eales varem, kuid kas noored on tänu sellele ka võimalustest teadlikumad või tekitab see olukord hoopis segadust ja hirmu? Sellele proovibki värske podcasti „Vaimse tervise heaks“ episood vastuseid leida.
Saatejuht Rita Rätsepa külaliseks on sel korral inspiratsioonikoolitaja, Edu Akadeemia asutaja ja mitmete raamatute autor Roland Tokko, ja teemaks tuleb, millisel kujul mõjutab tänane koolisüsteem valikute tegemist. Räägime ka sellest, kuidas muuta õppimine põnevaks ja Roland räägib oma teekonnast, kuidas ta on jõudnud selleni, kus ta on täna.
Iga päev peab tegema valikuid. Otsuste tegemine on elus üks raskemaid asju. Miks see nii on? Erinevad uuringud näitavad, et inimestele ei meeldi otsustada. Kuidas teha valikuid ja kuidas olla kindel, et valik on Sinu jaoks õige? Mis juhtub, kui teeme valikuid, mida me sisemiselt tegelikult ei soovi? Kuidas see mõjutab vaimset tervist ja milline mõju on valikute tegemisel hirmul? Tihti on laste ja noorte loomulik uudishimu asendunud hirmuga läbi kukkuda, aga kuidas saada sellest hirmust üle? Kuidas anda endale võimalus minna ja katsetada?
Mis mõju on ootustel? Mis mõju häbil? Kuidas leida sisemine motivatsioon ja kuidas leida julgus? Sest just julguse puudumine on levinumaid vabandusi, miks mingeid asju tegemata jäetakse.
Kuidas hakata märkama oma sisetunnet? Roland jagab inspireerivalt nippe, kuidas hakata ennast kuulama, mida märgata ja kuidas leida julgust teha valikuid. Millest alustada?
Iga kogemus on kogemus, õppetund ja ka suunanäitaja.
Kuula ja mõtle kaasa!