FOTOD JA VIDEO | Ajakiri Eesti Naine esitles juubelinumbrit ja tähistas 100. aasta täitumist erilise postmargiga
Tänasest on Omniva e-poes ja postkontorites müügil Eesti Naise 100. tegutsemisaastale pühendatud postmark. Margi trükitiraaž on 18 000 ja hind 1.30 €. Esimese päeva tempel on kasutusel Tallinnas, Toompea postkontoris.
Omniva esindaja Mari-Liis Küppar, Omniva kliendikogemuse ja turunduse osakonna juht, märkis oma kõnes, et kui ajakirja poolt ettepanek margi väljaandmiseks nendeni jõudis, võeti see ilma pikema kaalumiseta margikavva.
Tegemist on erilise ja silmapaistva margiga. Margi kujundas kunstnik ja moeillustraator Marju Tammik, kes ammutas nii margi kui esimese päeva ümbriku jaoks inspiratsiooni ajakirjadest ja nende esikaantest läbi saja aasta. Konkreetne persoon ei ole margil üheselt äratuntav ja sümboliseerib naist tervikuna. Punane värvina sümboliseerib ühtaegu nii tugevust ja jõulisust kui ka sõda ja verd, aga samal ajal ka naiselikkust ja pehmemat poolt – õrnust, armastust, soojust, mida toetab ka ajatu ja maitsekas akvarelltehnika.
Täna, 25. aprillil ilmus ka Eesti Naise juubelinumber. Eesti Naise kõige esimene number ilmus 1924. aasta mais, vahetult enne emadepäeva. „Sada aastat tagasi oli esimese ajakirja Eesti Naine kaanel kunstiteos põlvitavast küürus kaunist noorest naisest. Tema käed on seotud selja taha, laps võtab ise rinda. „Vangistatud ema“ on pildi allkiri,“ ütles ajakirja tänane peatoimetaja Heidit Kaio sündmusel peetud kõnes. „Eks ajakirja Eesti Naine teekond ole sama, mis meie eesti naiste teekondki viimase saja aasta jooksul. Omnivaga koostöös marki planeerides, mõtlesime et pühendamegi selle justnimelt väikse tähega kirjutatult eesti naisele.
Vabariigi iseseisvumine ja vabadussõda. Esimene vabariik. Teine maailmasõda. Küüditamine ja okupatsioon. Taasiseseisvumine ja uuesti oma riigi üles ehitamine.
Aiva muutumine, kuigi vajame oma elus ettearvatavust ja turvalisust. Seda aga on olnud viimase sajandi jooksul vähe. Samas on meil olnud julgust kutsuda ellu muutusi. Asutada oma riik ja laulda end vabaks. Lõputu kohanemine nii enda algatatud, kui okupatsiooni poolt peale sunnitud muutustega.
Julgen väita, et ühiskondade stabiilsus, eriti muutustes seisab naiste peal, kes seovad katki lõigatud tükid uuesti harmooniliseks mustriks.“
Aitäh kõigile, kes leidsid võimaluse esitlusele kohale tulla! Kõigil teistel on esitluse melu võimalik vaadata galeriist.