KUULA | Uskumused juhivad su käitumist ja mõtlemist, aga milline on nende mõju vaimsele tervisele?
Uskumus on teatud vaimuseisund, mis teadlikult või alateadlikult mõjutab meie elu. Uskumused on sisemised tõekspidamised, mis juhivad meie käitumist ja mõtlemist ning seeläbi loovad meie reaalsuse.
Ajakirja Eesti Naine podcasti „Vaimse tervise heaks“ stuudios on seekord külaliseks Erme Martin, kes on esimeselt hariduselt jurist, aga kümmekond aastat oma elust pühendas ta hoopis erinevatele vaimsetele praktikatele ja õpingutele. Saate eesmärk on rääkida uskumustest ja nende mõjust laiemalt, sest ükskõik, mida me oma elus ka ette ei võtaks lähtume me alati oma uskumustest. Uskumused mõjutavad ja lausa kontrollivad meid.
Saates arutatakse, mis on uskumused, kust nad tulevad, kuidas neid märgata ja kuidas uskumused kujunevad. Räägime ka sellest, kuidas toimivad meie teadvuslik- ja alateadvuslik meel.
Uskumused mõjutavad enesehinnangut, suhteid, küllust ja ka mentaalset ja füüsilist tervist. Millise mõjuga on piiravad ja toetavad uskumused? Kuidas neid märgata ja teadvustada?
Minauskumused - inimesed käituda enamasti vastavalt sellele, millised on nende uskumused iseenda kohta.
Mis on notseebo ehk negatiivsete uskumuste jõud? Kuidas teadvustada neid mõtteid, mis meie valikuid ja tegevusi tegelikult suunavad? Kas ja kuidas muuta piiravad uskumused toetavateks? Kuidas muuta uskumusi? Kuidas kirjutada uut programmi?
Nendele ja paljudele teistele küsimustele saad vastuseid, kuulates järjekordset saadet.
„Su meel on su aed ja su mõtted on su seemned.“ (Bruce Lipton)
„Kui Sa usud, et Sa suudad või usud, ei suuda – mõlemal juhul on Sul õigus.“ (Henry Ford)