KUULA | „Oluline on kaotada igasugune lootus.“ Mida teha kui nartsissist on lähisugulane või pereliige?
Sõprus- või partnerlussuhe nartsissistiga on alati keeruline ja täis kannatusi. See on enese põletamine ja enda madala enesehinnangu toitmine. Iseenda heaolu huvides tuleb sellisele suhtele teha lõpp nii ruttu, kui vähegi võimalik. Mida aga teha siis kui nartsissist on lähisugulane või pereliige?
Ajakirja „Eesti Naine“ podcasti „Vaimse tervise heaks“ stuudios on sel korral saatejuht Rita Rätsepa külaliseks holistilise regressiooni terapeut ja kunstnik Tiina Mariam Reinsalu ning vestluse teemaks „nartsissist“. Kust see nimetus tuleb? Kas tegemist on isiksusehäirega? Kui oluline on ohvri jaoks saada teadlikuks nartsissistlikust käitumisest? Saates avatakse, kuidas eristada nartsissistlikku käitumist isiksusehäirest. Mida märgata ja millised on tunnused, et sedatüüpi inimest ära tunda, ning mida ette võtta, et ennast nartsissisti eest kaitsta.
Kas nartsissism on kaasa sündinud või kujunemine toimub elu jooksul? Kes on varjatud passivagressiivne nartsissist? Kas nartsissist naudib teadlikult oma tegevust ja selle mõju teistele?
Saates avatakse paarisuhet nartsissistiga. Kuidas see on segadust tekitav, lõpmatu emotsioonide karussell, ja milline on suhtedünaamika nartsissistiga ning selle mõju ohvrile.
Räägime ka, kui sügavad võivad olla inimlikkuse puudujäägid sellise psühholoogilise kaldega inimestel. Ja mis peamine, oluline on kaotada igasugune lootus, nartsissist ei muutu kunagi! Aksepteerides seda mõtet annad endale võimaluse saada vabaks ja terveneda. Tiina toob saates mitmeid nii tööalaseid kui ka oma isiklikke kogemusi puudutavaid näiteid ning jagab mõtteid, mida teha, et sellistest suhetest välja tulla. Lisaks, kui raske ja samas oluline on pärast nartsissistlikus suhtes olemist leida taas üles enda päris olemus ning vabaneda allasurutusest, kus kogu elu on tegelikult toimunud nartsissisti soovide järgi.