Kogutud riideesemed lähevad Osta.ee platvormil müüki sel nädalavahetusel ning müügitulu läheb Eesti Vähiliidul vähihaiguste varajaseks avastamiseks vajaliku uue mobiilse kompuutertomograafi ostuks.

„Lisaks eesmärgile koguda raha üliolulise vähitõrje aparaadi jaoks, on meie sooviks edendada ja propageerida ka pidulike riiete taaskasutust ja ringlust Eestis ja oksjon annab meile kõigile võimaluse anda sellesse oma panus,“ sõnas oksjoni eestvedaja Katri Link.

Lisaks suurepärastele ja suure südamega Eesti inimestele üle riigi, on oma kleidid ja lipsud müüki pannud hulk tuntud Eesti inimesi, sealhulgas Vabariigi President Alar Karis ja Sirje Karis, telestaarid Reet Linna, Maire Aunaste, Piret Laos ja Marko Reikop, lauljad Anne Veski, Ivo Linna, Karl-Erik Taukar, spordimaailmatähed Aivar Kuusmaa ja Anett Kontaveit, ärimees Enn Pant, Eesti Panga president Madis Müller, ministrid Kalle Laanet ja Heidy Purga ja paljud teised.

500Kleiti oksjon algab 4. novembri südaöösel ja lõpeb sel pühapäeval, 5. novembril kell 22.00 õhtul. Oksjoni kleitide ja lipsudega on võimalik tutvuda ning enda lemmikud välja valida juba täna Osta.ee platvormil. Oksjonil on kleite päevastest üritustest presidendi vastuvõtuni ning lipse ärikohtumisest suveõhtuse karaokeni. Kõik oksjonilt ostetud esemed toimetavad ostjatele kohale järgmise paari nädala jooksul Eesti piires tasuta ja hoolega hoitult heade algatuse partnerid Smartpost Itella ja Cargobus.

Esemete hinnad oksjonil algavad 1 eurost ning kaubamärkidest on esindatud nii Eesti tippmoeloojate looming kui ka muud tuntud Eesti ja rahvusvaheliste kaubamärkide tooted. Ostetud esemega saab ostja kaasa ka kirjakese või kaardikese heade soovidega uuele omanikule. Kogu oksjoni tulu läheb otse Eesti Vähiliidu uue kompuutertomograafi ostu kontole.

500Kleiti heategevuslik oksjon ei toimu esimest korda. 2020. aasta sügisel toimus kampaania esmakordselt ning aitas Eesti Vähiliidul soetada uue mobiilse 3D mammograafi ja mammograafiabussi, kus on kontrollis käinud enam kui 17 000 Eesti naist ja tänu millele on rinnavähi sõeluuringus osalemise protsent Eesti äärealadel tublisti suurenenud.

Jaga
Kommentaarid