Ta lisas, et samal ajal on Kangro jõudsalt laiendanud Eesti Kontserdi muusikalist haaret, loonud esinemisvõimalusi Eesti muusikutele ning toonud siia säravaid tippinterpreete. „See on just see, mida Eesti muusikaelu lipulaevalt oodatakse.“

Kangron rääkis, et ehkki pool tema senisest tööajast on möödunud kriisis ning teine pool kulunud kriisist väljumisele, on Eesti Kontserdi muusikaosakond pannud tema juhtimisel taas kokku täisväärtusliku kontserdihooaja. „Olen tänulik, et mulle pakuti võimalust jätkata tööd Eesti suurima kontserdikorraldaja kunstilise juhina ning vaatan lootusrikkalt tulevikku, et esmapilgul ka ulmelisena näivad plaanid täide viia.“

Eesti Kontserdi 2023/2024. kontserdihooaja avavad suured sümfooniakontserdid. Jõhvis ja Tallinnas algab hooaeg sel nädalavahetusel 15. ja 16. septembril Sinfonietta Rīga ja maineka norra viiuldaja Mari Samuelseni kontserdiga, teiste seas tuleb esitusele Max Richteri ikooniline Vivaldi-tõlgendus. Tallinna-kontsert on välja müüdud.

Pärnu kontserdimaja sügishooaja avaõhtul 23. septembril astub Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ette dirigent Neeme Järvi, laval on sopran Mirjam Mesak, metsosopran Tuuri Dede ja segakoor Latvija (Läti). Esitusele tuleb Mahleri teine sümfoonia „Ülestõusmine“, mida kuuleb 22. septembril ka Estonia kontserdisaalis.

Tartus Vanemuise kontserdimajas oli eelmisel nädalal koos Vanemuise ooperikoori ja sümfooniaorkestriga laval tšellist Marcel Johannes Kits.

Jaga
Kommentaarid