KUULA | Sõjast psühholoogi pilgu läbi: mida teevad sõda ja sõjauudised meie vaimse tervisega ja mis on militaarpsühholoogia?
Ajakirja Eesti Naine podcast'i „Vaimse tervise heaks“ stuudios räägivad saatejuht Rita Rätsepp ja Eesti kaitseväe peapsühholoog Kaidi Kiis, sellest kuidas mõjutab sõja lähedus inimeste vaimset tervist.
Saates räägitakse, mis toimub inimesega, kui taustal on sõjateema ning milliseid tundmusi see inimestes tekitab ja üles kergitab. Näiteks arutatakse, mida teha kui hirm, ärevus, paanika võtavad inimese üle võimust ja kuidas ennast aidata.
Eri generatsioonid tajuvad sõja olemust ja reageerivad seda puudutavale infole erinevalt. Mida teha, kui ollakse liiga empaatiline ja muretsetakse liiast? Kiis sõnab, et oluline on hoida tasakaalu enda sees, mis aitaks seda luua ka meie ümber. Samuti on oluline jätkata normaalset elu.
Lisaks räägitakse saates sellest, kuidas toimub kaitseväes isikkoosseisu psühholoogiline tugi, mis aitab sõdurit ja kui olulised on erinevad õppused.
Ühtlasi selgitab Kiis, mida tähendab, et militaarpsühholoogia toetub neljale sambale ning mida need sambad endast kujutavad.
Saatest saab ka mõned ideed, kuidas oma akusid laadida.
Põnevat kuulamist!