Mängufilmi keskmes on ootamatu armastuslugu elu ja armastuse järskude pööretega silmitsi seisvate Rudolf ja Irma vahel. 1933. aasta suvel tuleb paremaid võimalusi otsiv Irma maalt linna sugulase Lonni juurde. Irma on keskkonnavahetusest vaimustuses, Lonni aga linnaelus pettunud ja näeb Irma tulekus uut värskust ka enda jaoks.

Keskealine trükitööstur Rudolf palkab noore Irma enda luksuslikku korterisse teenijaks. Mehe sarm ja salapära paeluvad tüdrukut ning üsna varsti löövad tunded lõkkele. Nad abielluvad, kuid siis hakkavad Rudolfi käitumises ilmnema ebakõlad, mis panevad tõelisest armastusest unistanud Irma äärmiselt keerulisse olukorda.

Vastandlik armastuslugu on asetatud poliitilisele taustale, kus vapside ja president Pätsi vaheline mõõduvõtt depressiooniajast pakitsevat õhustikku veelgi pingestab.

Üht Tammsaare tuntumat armastajapaari Rudolfit ja Irmat mängivad Mait Malmsten ja Karolin Jürise, kellele lisaks teevad filmis kaasa Loviise Kapper, Ursel Tilk, Alo Kõrve, Tõnis Niinemets ja teised.

„Elu ja armastus“ on lühifilmide ja reklaamidega auhindu võitnud Takkini debüütmängufilm. Filmi produtsentideks on Taska Filmist Kristian Taska ja Adeele Tähemaa, Apollo Film Productionsist Tanel Tatter ja Veiko Esken. Filmi operaator on Alvar Kõue, kunstnik Kamilla Kase, kostüümikunstnik Anu Lensment, helilooja Mick Pedaja, stsenarist Martin Algus.

Film jõuab kinodesse 16. veebruaril 2024.

Jaga
Kommentaarid