KUULA | Segadus vaimse tervisega tegelejate seas. Kuidas eristada professionaali abistajast, kes võib tekitada hoopis kahju?
Eesti Naise podcasti „Vaimse tervise heaks“ stuudios arutavad saatejuht Rita Rätsepp ning kriisinõustaja ja Mahena Keskuse juhataja Tiina Naarits-Linn sellest, kui kriise hakkavad lahendama selleks vastavat ettevalmistust mitte omavad inimesed.
Suvel toome iganädalaselt teieni ajakirja Eesti Naine podcast'i „Vaimse tervise heaks“ ühe kuulatuima ja enim kõneainet pakkunud episoodi. Populaarseimate saadete hulgast leiame episoodi, milles võetakse arutluse alla valdkond, mis käsitleb vaimse tervisega tegelejate maastikul valitsevat segadust.
Kes ikkagi on vaimse tervise spetsialistid ja kuidas hinnata nende pädevust? Saade püüab anda selgust, kuidas vaimse tervise abistajate vahel orienteeruda. Erinevaid termineid ja nimetusi on väga palju, aga kuidas siis saab inimene leida enda jaoks sobiva abistaja? Kuidas teha valikuid? Kuidas eristada professionaali abistajast, kes võib tekitada hoopis kahju? Mis on nõustamise ja teraapia vahe? Kuidas suhtuda kiiretesse lahendustesse?
See, mida me peaksime saavutama abistaja toel, on jõud ise midagi muuta. Kuidas luua endas arenguprotsess?
Tiina Naarits-Linna juhtmõte elus on üks Indiaani vanasõna: „Hingel poleks vikerkaart, kui silmadel ei oleks pisaraid.“
Head kuulamist!