Võimsa telemehe tõus ja langus
Juba raadioeetris kõrvu jäänud Valdo Pandist sai noore Eesti Televisiooni esimene tõeline täht. Paraku nõudsid alkohol ja ületöötamine lõivu, Pandi tervis ei pidanud vastu.

Kellele tuli idee raadiostaar Valdo Pant ETV koosseisu tõmmata ja populaarseid saateid tegema panna? Eesti Televisiooni juht oli tollal Leopold Piip. Karjääri järgi justkui tavaline parteilane, aga mehel oli soovi olla enamat kui tavaline funktsionäär. Piip tahtis, et Eesti rahvas tema juhitud televisiooni vaataks ja oleks vaimustuses.
Vähem või rohkem hingas kohalikule televisioonile ja Kesktelevisiooni „Vremjale“ kuklasse naabermaa Soome televisioon. Algul ehk isegi rohkem Soome raadio. Soometumine tähendas küll seda, et soomlased olid hästi ettevaatlikud kõige suhtes, mida suur naaber võis nimetada nõukogudevastaseks propagandaks, kuid üksjagu vabamad olid need kanalid ikkagi. „Sovetski zapadis“ ehk Nõukogude läänes, nagu Eestit tol ajal kutsuti, tuli ideoloogiarindel paratamatult rohkem pingutada kui Tambovis või Tuulas. Niisiis oli väärt mõte meelitada telesse Valdo Pant, keda iseloomustasid fenomenaalne mälu, väga hea sõnakasutus, reaktsiooni kiirus ja meeletu töövõime.
Tõtt-öelda oli nooruke ETV ka põnev koht, mis tõmbas nagu magnetiga andekaid ja auahneid. Peale Pandi olid noored reporterid Rein Karemäe ja Mati Talvik need, kes hüppasid esimesel võimalusel raadiost televisiooni.