14.02.2018
13.02.2018, 12:49
26aastane naine arvas, et tal on ripsmekarvake silma läinud, aga avastas selle asemel hoopis 14 imepisikest ussikest
Abby Beckley on esimene inimene maailmas, kelle silmadel "pesitsesid" parasiitussikesed, keda muidu leitakse pigem kariloomadelt ja koertelt.

FOTO:
Abby arvas, et ta silmalau alla oli sattunud üksik ripsmekarvake, aga ta leidis sealt hoopis ühe vingerdava ussikese. Ta läks koheselt arsti juurde, kus tema silmadelt leiti veel neli ussikest.
Tuli välja, et tegemist on läbipaistvate parasiitussidega, mida kutsutakse Thelazia gulosaks.

FOTO:
"Mu vasak silm hakkas sügelema ja esines ärritustunnet ning mu silmalaug vajus imelikult ära," rääkis Beckley. "Tõmbasin laugu alla poole ja märkasin, et midagi on valesti. Seega, üritasin sõrmedega sealt midagi välja tõmmata ja sõrmele jäigi ussike!"
Abby väitis, et ta jätkas kodus ussikeste välja tõmbamist ja kartis, et need ründavad varsti ta aju.
Kui need ussikesed jääksid inimese silmale liiga kauaks, võiksid nad sarvkesta ja silmanägemist tõsiselt kahjustada.

FOTO:
Allikas: The Sun
Soovitame Sulle
Sisuturundus