13 head põhjust, miks minna juba täna kõndima
(1)Vaid 30 minutit päevas ja viis korda nädalas mõnusas tempos kõndimine, näiteks poodi või sõbrannale külla, tööle või niisama peale õhtusööki, parandab tervist ja kogu lihaskonda, siinjuures ka kõhulihaseid ning meeleolu. Mida kõndimine sinu organismile veel annab?
Sport on tihtipeale vigastusterohke ning teatavat varustust või aega nõudev tegevus. Heaks alternatiiviks on heas tempos kõndimine – see ei vaja vastavaid ekstra riideid, jalanõusid ega suurt pingutust, kuid tulemused on märgatavad ja uskumatult kasulikud.
Kõndimise kasu organismile:
1. Vähendab glaukoomi (silmahaigus ehk roheline kae) haigestumise riski.
2. Tõstab endorfiinide hulka kehas – leevendades stressi, pingeid, viha, kurnatust ja segaduses oleku tunnet 10 MINUTIGA!
3. Vähendab Alzheimeri tõve soodumuse riske 5 aasta võrra.
4. Limiteerib külmetushaigusi, vähendades nakatumise riski.
5. Parendab südame tervist, suurendades südame löögisagedust ning tsirkulatsiooni.
6. Kaasab õla ning käte lihaste töö.
7. Parendab vererõhku.
8. Kaasab kõhulihaseid.
9. Kasvatab luumassi – vähendades osteoporoosi (luude hõrenemise) riski.
10. Vähendab 31% käärsoolevähki jäämist naistel.
11.Tugevdab jalgu – kaasates töösse nelipealihased, puusa painutaja lihased ning hamstringid.
12. Parendab tasakaalu, ennetades kukkumist.
13. Kulutab rohkem rasva kui sörkjooks!
Lisaks ei põruta kõndimine jooksmisega võrreldes põlvi ja ei koorma selga. Päikselise päevaga saab 30 minuti jooksul kätte oma D-vitamiini vajaduse ning kehvema ilmaga saab organism meie kliimas nii vajalikku karastumist.
Kõndida võib nii linnas, metsas, pargis, rannas või miks ka mitte kaubanduskeskuses – tähtis on vaid järjekindlus ning liigutamise nautimine.
Siinkohal tõstaksin au sisse ka kepikõnni. See on suurepärane võimalus alustada sportimist pärast pikka pausi, kui kehakaal on suur või joosta ei meeldi ja jõusaalis olla ei taha. Siinjuures käivad hooga kaasa ka käed, mis on üldise koormuse saavutamiseks väga oluline. Lisaks saad ka keppide abil teha teisi harjutusi, näiteks kükke (asetades kepid õlgadele), teha venitusharutusi sealjuures hoides tasakaalu.
Valige mõnus tempo, pange vastavalt ilmale ennast riidesse ja nautige oma keha liikumist.
Treenige kõndides oma tervise heaks!
Allikas: http://eviva.ee