„Lubasime saiakeste ja kookide söömise õhtul lõpetada ja hakata jalutuskäike tegema,“ sõnas Anne. „Siiamaani oleme oma lubadust pidanud.“

„Lubasin teha vähemalt kolm korda nädalas trenni ja vaadata 15 minutit päevas mõnda mind huvitavat erialast veebikoolitust. Seni on enam-vähem õnnestunud,“ jagas Eesti Naise veebijuht Keilit Bauer.

„Väga hästi! Mina lubasin iga päev kapist panna selga uue riideeseme ja need, mis ei sobi või kuidagi ei kõneta, tõstan kõrvale ja kappi tagasi ei pane,“ jagas ajakirja turundusjuht Liisi Sepp.

Helenil on plaan jätkata hoopis eelmisel aastal alustatuga, mis on meie hinnangul tore idee. Ega aastaarvu vahetamisega lubadused aegu.

Oli neidki, kes lubadusi ei andnud. „Ma ei ole poliitik, et lubadusi jagan. Elan oma igapäevast elu edasi,“ sõnas Karin. „Ei anna lubadusi, olen rohkem plaanide inimene. Praegu on käsil kaksaastaku plaan ja see algas 2024. aasta oktoobris,“ lisas Evelyn.

„Kogu see lubaduste värk tekitab illusiooni, et elu käibki aastakaupa: paneme ühe raamatu kinni ja alustame puhtalt lehelt uut,“ mõtiskles Anneli. „Tegelikult oleme 1. jaanuaril enam-vähem täpselt samad inimesed kui 31. detsembril ja elu kulgeb ikka oma rada. Ehk lubadusi võiks anda vajaduspõhiselt: leian, et olen paks, hakkan alla võtma jne. Kuupäev ei oma tähtsust.“

Kuidas pidada kinni uusaastalubadustest?

Sea realistlikud eesmärgid. Alusta väikestest ja saavutatavatest muutustest.

Jaota eesmärgid sammudeks. Näiteks treeni alguses 10 minutit paar korda nädalas.

Ole konkreetne. Määra kindel aeg ja tegevus, nt „jooga teisipäeviti kell 18.“

Jälgi edusamme. Kasuta päevikut või rakendust, et hoida ülevaadet.

Jaga oma lubadust. Räägi sõbrale, kes saab sind motiveerida.

Ära anna alla. Tagasilöögid on osa protsessist – jätka järjepidevalt!

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena