Enam ei arvata, et kombekad vanainimesed „seda“ ei tee. Seks elukaare teises pooles
(63)Minu ema dr Helvi Rammul julgustas naistearstina nõukogude eestlannasid eeldama oma soovide täitumist. Mina juhin tähelepanu sellele, et ka küpses eas naised – ja mehed – on endiselt soolised olendid.
Meie laste ja vanemate elus – meie arvates – seksi ei esine. Tegelikult seksivad mõlemad. Mida teadlikumalt ja turvalisemalt, seda parem kõigile. Ideaalilähedase teadlikkuse ja turvalisuse tagamiseks tuleb valehäbist üle saada.
PIKKA IGA!
Sajandi jooksul on keskmine eluiga kahekordistunud, elatanud inimesed tunnevad end keskmiselt tervemana, jäävad pensionile tervemana – seega peaks pensionipõlves olema teadmiste, arstide, medikamentide ja abivahendite toel piisavalt aega võimalikult täiuslikku suguelu nautida.
Seda enam, et ridamisi saavad vanaks võrreldamatult vabameelsemas ja loomulikumas keskkonnas elanud inimesed, kelle seksuaalkäitumist on mõjutanud rasestumisvastaste vahendite olemasolu. Väärikas eas inimeste seksuaalsust aga mõjutavad vananemise bioloogilised, psühholoogilised, sotsiaalsed, majanduslikud ja ka kosmeetilised küljed.